• Zapraszamy Rodziców na wywiadówkę.😊

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Trześniowie serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się w szkole 18.04.2024 r. (we czwartek) wg następującego harmonogramu:

- godzina 16.00 - spotkania z wychowawcami klas,

- godzina 17.00 - spotkanie profilaktyczne, dotyczące szeroko rozumianego materializmu, planowania i wydatkowania swoich finansów, jak również aktualnych trendów ekonomii w codziennej egzystencji. Spotkanie prowadzić będą wykwalifikowani trenerzy edukacji finansowej. Spotkanie współfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie,

• XX Gminny Konkurs Plastyczny "EKO - KRÓLIK WIELKANOCNY"

XX Gminny Konkurs Plastyczny "Świat w kolorach tęczy" - EKO - KRÓLIK WIELKANOCNY rozstrzygnięty!

Organizatorani konkursu był GOKiW w Haczowie. Zadaniem uczestników było wykonanie Eko-królika wielkanocnego z wykorzystaniem surowców wtórnych. Sześcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w konkursie. Byli to: Antoni Adamczak, Jakub Kaczor i Nikodem Bania z klasy 1 oraz Maja Pelc, Marcelina Najdecka i Oliwia Tabisz z klasy 2. Kubuś zdobył II, Antoś III miejsce, natomiast wyróżnienie powędrowało do Oliwci. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

• Łamigłówki Bystrej Główki🦉

Miło nam poinformować, że drużyna uczniów naszej szkoły, w składzie: Julcia Szyszlak, Blanka Madej oraz Kajtek Szczęsny, została wicemistrzami gminnego konkursu matematycznego "Łamigłówki Bystrej Główki". Gospodarzem tegorocznych matematycznych zmagań była Szkoła Podstawowa we Wzdowie. Konkurs skierowany był dla uczniów klas I-III. Poszczególne drużyny zmagały się z różnorodnymi zadaniami matematycznymi, logicznymi i sprawnościowymi. Liczyła się wiedza, współpraca, szybkość i spryt.

• XVI Regionalne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy🥰

Po raz kolejny drużyna z Trześniowa znakomicie zaprezentowała się w kolejnej edycji Regionalnych Mistrzostw Pierwszej Pomocy, które odbyły się 25 marca w Naftówce w Krośnie.

W tegorocznych Mistrzostwach startowało 18 drużyn, w tym dwie drużyny ze Słowacji. Na samym początku wszyscy pisali test sprawdzający wiedzę teoretyczną z zakresu I pomocy, po czym rozpoczęła się rywalizacja na ogniskach urazowych. Każda drużyna musiała wykonać resuscytacje na fantomie niemowlaka, dziecka i osoby dorosłej oraz udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadku drogowego i bójki na boisku piłkarskim. Wszystkie sytuacje były bardzo realistycznie odgrywane przez pozorantów, a sędziowie szczegółowo oceniali prawidłowość działań ratowniczych.

• Historia Błogosławionej Rodziny Ulmów na deskach trześniowskiej sceny.

Niedziela Palmowa br. na długo zapadnie w pamięci tych wszystkich, ktorzy tak licznie zgromadzili się w sali Domu Ludowego w Trześniowie na spektaklu pt. "Błogosławiona Rodzina Ulmów, historia dobrocią i miłością wypełniona".

Przykład tej niezwykłej rodziny, która osiagnęła świętość w zwyczajnych okolicznościach życia, powinien być inspiracją dla współczesnych małżeństw, rodzin, pedagogów i wychowawców. I tak też stało się w przypadku społeczności Szkoły Podstawowej w Trześniowie, rodziców, nauczycieli i absolwentów, którzy pod kierunkiem ks. Radosława Kwolka przygotowali spektakl o życiu i męczeńskiej śmierci Rodziny Ulmów.

• Podziękowanie❤️❤️❤️

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z potrzeby serca włączyli się w przeprowadzenie tegorocznej kampanii „Krośnieńskie Pola Nadziei 2024”:

- darczyńcom za hojność i życzliwe słowa,

- kwestarzom za ofiarowany czas,

- rodzicom za przychylną postawę,

- dzieciom i młodzieży szkolnej oraz ich wychowawcom za pracowitość przy wykonywaniu symboli akcji – żonkili.

• Nasi Uczniowie na dniach otwartych w brzozowskich szkołach średnich.😊

21 marca w I Dzień Wiosny uczniowie klasy 8 odwiedzili szkoły średnie w Brzozowie. Młodzież miała okazję zapoznać się z różnorodną ofertą edukacyjną. W trakcie wizyty w Zespole Szkół Budowlanych, I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ekonomicznych uczniowie zwiedzili poszczególne pracownie oraz poczuli atmosferę nauki w szkole średniej. Dni otwarte były również doskonałą okazją, aby porozmawiać z nauczycielami, poznać ofertę zajęć dodatkowych, a także spotkać się ze starszymi kolegami i zapytać, jak się czują w swojej szkole. Ta inicjatywa z pewnością przyczyni się do świadomego wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej.

• Z wizytą u strażaków z OSP w Trześniowie🚒🔥

Mijający tydzień obfitował w różne wydarzenia w naszej szkole. Gościliśmy ubiegłorocznych absolwentów, odbywały się Rekolekcje Wielkopostne, ósmoklasiści pojechali na "Giełdę Szkół" do Brzozowa, natomiast uczniowie klasy III odwiedzili strażaków z miejscowej jednostki OSP. Wspaniale połączyło się to z realizowanymi tematami na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej, tj. skutkami wypalania traw oraz przyczynami powodzi. Każdy mógł zadać pytanie druhom OSP, tj. P. Bartoszowi Wermińskiemu i P. Łukaszowi Kaczorowi. Emocjom nie było końca. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem wozu strażackiego, przypomniały sobie numery telefonów alarmowych, miały okazję przymierzyć hełmy czy dopytać o szczegóły pracy strażaków.

Piątek 19.04.2024

• Partnerzy szkoły