• Regulamin rekrutacji na rok szkolny 2024/2025

• Zarzadzenie_w_sprawie_rekrutacji_2024-2025.pdf

Regulamin rekrutacji do szkoły podstawowej

1. Do szkoły podstawowej przyjmuje się:

1). z urzędu – dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły – po złożeniu zgłoszenia,

2). po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, jeżeli szkoła                            dysponuje wolnymi miejscami - po złożeniu wniosku.

2. Decyzję o przyjęciu dziecka spoza obwodu szkolnego podejmuje dyrektor szkoły.

3. W przypadku, gdy liczba wniosków rodziców (prawnych opiekunów) o przyjęcie do szkoły dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły jest większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, dzieci przyjmuje się z uwzględnieniem spełnienia następujących kryteriów:

Lp.

Kryterium

Liczba punktów

Dokumenty niezbędne do potwierdzenia kryteriów

1.

Dziecko zamieszkałe na terenie Gminy Haczów

60

oświadczenie rodziców dziecka

2.

Dziecko, które uczęszcza do oddziału „0” w tutejszym przedszkolu

20

potwierdzenie dyrektora placówki, do której dziecko uczęszczało

3.

Dziecko, którego rodzeństwo spełnia obowiązek szkolny w tutejszej szkole

10

potwierdzenie dyrektora tej placówki

4.

Miejsce zatrudnienia rodziców lub prowadzenia przez nich działalności gospodarczej znajduje się w obwodzie tutejszej szkoły

10

dokument potwierdzający zatrudnienie: zaświadczenie od pracodawcy lub w przypadku prowadzenia własnej działalności aktualny wpis do działalności gospodarczej lub poświadczenie rozliczenia się z ZUS-em bądź Urzędem Skarbowym

4. W miarę wolnych miejsc, do szkoły przyjmowani są kandydaci, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów.

5. Wymagane dokumenty i terminy rekrutacji:

Lp

Rodzaj czynności

Termin w postępowaniu rekrutacyjnym

Termin w postępowaniu uzupełniającym

1.

Składanie karty zgłoszenia (dotyczy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły)

od 19 lutego do  26 lutego br.

22 kwiecień -  25 kwiecień

- karta zgłoszenia

- kserokopia lub oryginał (do wglądu) skróconego aktu urodzenia

- 1 zdjęcie legitymacyjne

2.

Składanie wniosku
             o przyjęcie dziecka (dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły)

od 19 lutego do 26  lutego br.

22 kwiecień -  25 kwiecień br.

-wniosek o przyjęcie dziecka

- zaświadczenie wydane przez uprawnioną placówkę potwierdzające, że dziecko było objęte wychowaniem przedszkolnym w roku poprzedzającym rozpoczęcie nauki w szkole (dotyczy dzieci sześcioletnich)

- kserokopia lub oryginał (do wglądu) skróconego aktu urodzenia

- 1 zdjęcie legitymacyjne

3.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły i           dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności,  o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy Prawo oświatowe.

od 27 lutego
            do 14 marca br.

26 kwiecień -9 maj br.

4.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

15 marca  br.

10 maj br.

5.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli zapisu w postaci pisemnego oświadczenia

od 18marca br.
            do 21 marca br.

15 maj - 16 maj br.

Potwierdzenie woli zapisu woli dziecka do szkoły przez rodziców lub prawnych opiekunów

6.

Podanie do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do klasy I

22 marca br.

17 maj br.

6. O przyjęciu ucznia spoza obwodu decyduje liczba uzyskanych punktów,
                w przypadku równej liczby punktów decyduje data wpływu wniosku.

7. Celem przeprowadzenia rekrutacji dyrektor powołuje komisję w składzie: przewodniczący - wicedyrektor, członkowie -          dwóch nauczycieli (komisja składa się z minimum 3 osób).

8. Komisja dokonuje weryfikacji wniosków w oparciu o przyjęte kryteria zawarte w zasadach rekrutacji oraz sporządza protokół i przedkłada dyrektorowi szkoły.

9. Ostateczną decyzję o przyjęciu podejmuje Dyrektor.

Zapisy i wymagane dokumenty rekrutacyjne

1. Do dopełnienia czynności związanych z zapisem ucznia do szkoły podstawowej zobowiązani są rodzice (prawni opiekunowie) ucznia.
            2. „Kartę zgłoszenia dziecka do szkoły” czy „Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły” można otrzymać w sekretariacie lub pobrać ze strony internetowej szkoły.
            3. Wypełniony druk należy złożyć u dyrektora szkoły do 26 lutego 2024 roku.
            4. W procesie rekrutacji do klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej obowiązują następujące dokumenty:

1) „Karta zgłoszenia dziecka do szkoły podstawowej” – dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły, stanowiąca załącznik nr 1,

2) „Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej” – dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły, stanowiąca załącznik nr 2.

3) „Potwierdzenie woli zapisu dziecka do szkoły przez rodziców lub prawnych opiekunów”, stanowiące załącznik nr 3.

4) "Informacje dotyczace przetwarzania danych osobowych", stanowiące załącznik nr 4.