• Aktualności

            • Zasmakuj w Erasmusie

            • Dnia 27 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w grze edukacyjnej: „Zasmakuj w Erasmusie” w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w  Iwoniczu – Zdroju. Było to jednocześnie podsumowanie projektu „Erasmus+”, w którym to szkoła z Iwonicza-Zdroju brała udział. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: A. Płonka, E. Ziemiańska, N. Tabisz, B. Wojtuń oraz E. Podsiadło, M. Starzak, J. Pojnar, W. Ziemiański.

              Celem tej gry było: odkrywanie talentów jako warunku trafnego wyboru kierunku kształcenia i planowania kariery zawodowej; kształcenie kompetencji kluczowych – porozumiewania się w języku ojczystym i obcym, uczenia się, kompetencji społecznych, informatycznych, inicjatywy i przedsiębiorczości, świadomości i ekspresji kulturalnej; propagowanie aktywnych form zdobywania i sprawdzania wiedzy i umiejętności.

              Tematyka gry obejmowała elementy turystyki, gastronomii i obsługi konsumenta, umiejętności komputerowych, rękodzieła.

              Młodzież z naszej szkoły bardzo dobrze poradziła sobie z wszystkimi zadaniami, świetnie się przy tym bawiąc. „Zmagania” naszych zespołów można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

            • Wspaniały Team w MasterChef Junior! 😍

            • Z zapartym tchem śledzimy kolejne odcinki programu MasterChef Junior, w którym Ewa Ziemiańska zachwyca swymi kulinarnymi zdolnościami. Ostatni odcinek wywołał sporo emocji, ponieważ niespodziewanie pojawili się rodzice uczestników, w tym Pani Kasia - mama naszej Ewy. Ten wspaniały team przygotował Jurorom tradycyjne, polskie danie, które zachwyciło ich podniebienia!!!

              Z niecierpliwością czekamy na półfinał i życzymy Ewie, by przygotowanymi potrawami otworzyła sobie drogę do finału 😍😍😍 Ewa, trzymamy za Ciebie kciuki!!!!!

              Joanna Kaczor

            • GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

            • Dnia 21 kwietnia 2022 roku już po raz dziesiąty odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania pod patronatem Wójta Gminy Haczów. W tym roku konkurs przeprowadzony został w przepięknym Dworze Haczowskim, w którym mieści się obecnie Gminna Biblioteka Publiczna. Poziom konkursu był wysoki i bardzo wyrównany.  

              Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III - Marcel Borkowski i Kacper Niezgodzki, którzy fragment „Plastusiowego pamiętnika” odczytali bardzo ładnie, płynnie, poprawnie i z odpowiednią intonacją.

              Jury, powołane przez organizatorów, doceniło występ Kacpra i przyznało mu wyróżnienie. Wszystkie dzieci nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi.

              Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

              Beata Łotuszka

            • Pierwszaki "nakręcają się" na pomaganie

            • Dzieci z klasy I przyłączyły się do zbiórki nakrętek na pomoc dla Pawełka. Zebrały już i przekazały duży worek nakrętek, a pieniądze zebrane ze sprzedaży zasilą konto przeznaczone na leczenie chłopczyka.

                                                                                                                                   J. Dusza

            • Międzynarodowy projekt edukacyjny „Krokus”

            • Żydowskie Muzeum Galicja jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus. To niezwykle ważna i wartościowa inicjatywa, która została rozpoczęta przez Fundację Holocaust Education Trust Ireland.

              W ramach Projektu Krokus uczniowie klasy VI zasadzili jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitły na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Wspólne sadzenie poprzedziły zajęcia w ramach koła historycznego, podczas których uczestnicy dowiedzieli się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.

              Te bardzo wczesne oznaki wiosny symbolizują nie tylko nadchodzącą nową porę roku. Przypominają nam także o tym, że nawet po najstraszniejszych wydarzeniach życie odradza się, a my możemy mieć nadzieję, że nadejdą czasy lepsze od tych, które przeminęły.

              Nasza szkoła podjęła w tym roku wyzwanie i dołączyła do projektu. Dziś, w 79 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, prezentujemy efekty naszej pracy, które można oglądać na placu obok Dębu Pamięci.

              Anna Wermińska-Smoleń

            • Giełda Szkół

            • Do końca roku szkolnego zostało jeszcze trochę czasu, ale niektórzy uczniowie już teraz muszą podjąć decyzję o wyborze szkoły średniej. 8 kwietnia 2022 roku uczniowie klasy VIII udali się do Brzozowa z okazji tzw. Dni Otwartych. Była to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną brzozowskich szkół średnich. W mieście odwiedzili 3 placówki oświatowe: Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Budowlanych. Wszędzie byli witani z dużą życzliwością. Zobaczyli jak wyglądają szkoły średnie "od środka" i mogli szczegółowo poznać kierunki kształcenia oferowane w tych szkołach.

            • Podziękowanie❤️❤️❤️

            • „Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,
              lecz przez to czym dzieli się z innymi...”
              Jan Paweł II

              Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z potrzeby serca włączyli się w przeprowadzenie tegorocznej kampanii „Krośnieńskie Pola Nadziei 2022”:

              - darczyńcom za hojność i życzliwe słowa,
              - kwestarzom za ofiarowany czas,
              - rodzicom za przychylną postawę,
              - dzieciom i młodzieży szkolnej oraz ich wychowawcom za pracowitość przy wykonywaniu symboli akcji – żonkili.

               Nie traciliśmy wiary w moc wspólnego działania, bezinteresowność, szczery odruch serca oraz wrażliwość i nie zawiedliśmy się.

              Niech nadzieja, którą niesie ze sobą Zmartwychwstały Jezus, nigdy nie gaśnie w sercach i opromienia nasze codzienne życie oraz codzienność tych, którym pomożemy przekazaną kwotą – 2604,41 zł.

              DZIĘKUJEMY!

              Dyrektor i Rada Pedagogiczna SP w Trześniowie

            • Krośnieńskie Pola Nadziei 2022 ❤️❤️❤️

            • W dniu 10 kwietnia 2022 roku w Niedzielę Palmową dzieci z naszej szkoły wspólnie z opiekunami będą kwestować na rzecz Krośnieńskiego Hospicjum. Kwesta odbywać się będzie przy Kościele Parafialnym w Trześniowie przed i po każdej mszy świętej. "Pola Nadziei" to piękna , kwitnąca i coroczna kampania na rzecz krośnieńskiego hospicjum. Żonkile to międzynarodowy symbol nadziei. Kwiaty podczas zbiórki mają przypominać nam o tym, jak bardzo ludzie cierpiący potrzebują naszego wsparcia. Każdy, kto wesprze akcję choćby symboliczną kwotą, otrzyma od nas właśnie żonkila. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy. ❤️❤️❤️

              Joanna Kaczor

               

            • Wie, jak się stać topową uczennicą - kolejny sukces literacki Emilii Piwowar

            • W związku z jubileuszem 150-lecia urodzin Jana Szczepanika, ZSP Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie organizował kilka tematycznych konkursów. Jednym z nich był Pierwszy Turniej Literacki im. J. Szczepanika,  w którym to uczennica kl. VII naszej szkoły – Emilia Piwowar zdobyła I miejsce za różnorodność form, w których się wypowiedziała i ich elegancję. Uroczyste podsumowanie tych okolicznościowych inicjatyw miało miejsce 4. kwietnia br. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

              Tym razem Emilka zachwyciła jury listem do Jana Szczepanika napisanym przez … Kamizelkę Kuloodporną (jeden z jego wynalazków) oraz sparafrazowanym wierszem naszej noblistki – W. Szymborskiej, który zatytułowała „Lekcja o Szczepaniku”. Napisanie obu form, prozatorskiej i poetyckiej wymagało od autorki wnikliwej analizy faktów z życia Jana Szczepanika. Okazuje się jednak, że nasza „topowa” uczennica potrafi połączyć ze sobą to, co J. Szczepanikowi też było bliskie: "talent,  ogar i pasję" , a dodatkowo zyskuje na tym. Hojna nagroda rzeczowa, którą będzie mogła zrealizować w wybranych przez siebie sklepach znanej krośnieńskiej galerii handlowej, na pewno jeszcze bardziej zmotywuje ją do pracy.

              Jestem dumna, że mogę szlifować taki literacki diament😊

                                                                                                       Małgorzata Knurek

            • Gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej

            • Uczniowie naszej szkoły – Jakub Pojnar i Bartłomiej Wojtuń wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Gospodarzem konkursu była w tym roku OSP Malinówka.

              Reprezentanci naszej szkoły przeszli etap pisemny i zakwalifikowali się do etapu ustnego konkursu. Siódmoklasiści wykazali się wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, historii pożarnictwa, pierwszej pomocy  i zajęli wysokie miejsca: Jakub Pojnar – II miejsce, Bartłomiej Wojtuń – IV miejsce.

              Eliminacje gminne Turnieju zostały poprzedzone pokazem sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Młodzież miała także okazję obejrzeć auta strażackie.

              Na zakończenie spotkania Wójt Gminy Haczów złożył gratulacje uczestnikom, podziękowania opiekunom, organizatorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu OTWP.

              Szkoła Podstawowa w Trześniowie od lat współpracuje z OSP Trześniów. W tym roku w przygotowaniach do konkursu naszym reprezentantom pomagał druh Bartosz Wermiński.

              Serdecznie gratulujemy udziału w turnieju i mamy nadzieję, iż zdobyta wiedza będzie kolejnym etapem w rozwijaniu pożarniczej pasji.

               

              Anna Wermińska-Smoleń