• NARODOWE CZYTANIE 2023 – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

• Już dziś zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i przedstawicieli środowiska lokalnego do aktywnego włączenia się w 12. edycję tego przedsięwzięcia.

Termin szkolnej akcji: 22. września 2023 r. (piątek); godz. 11.00 – ok.14.00

Koordynator: Małgorzata Knurek

Organizatorzy: dyrektor szkoły, nauczyciele zespołu humanistycznego, wychowawcy klas

Uczestnicy: uczniowie klas 1-8 SP w Trześniowie; zaproszeni goście

PLAN SZKOLNEJ AKCJI:

- głośna lektura fr. utworu przygotowana przez zaproszonych gości i nauczycieli,

- konkurs „Mistrz Dykcji” - głośna lektura wybranych fragmentów powieści
              E. Orzeszkowej przygotowana przez chętnych uczniów z klas 4-8,

- konkurs „Mistrz Ortografii” – dyktando ze słuchu o treści dotyczącej jednej
              z bohaterek powieści „Nad Niemnem” (dla uczniów z kl. 4-8),

- konkurs „Mistrz Artystycznej Interpretacji”:

a) recytacja wybranego wiersza o rzece (dla uczniów z kl. 1-3)

b) wokalno-instrumentalno-choreograficzna interpretacja wybranej piosenki Czesława Niemena, np. „Czas jak rzeka” lub jednej z pieśni weselnej znanej z ekranizacji powieści E. Orzeszkowej w reż. Zbigniewa Kuźmińskiego (dla uczniów z kl. 1-8)

Szczegóły dotyczące każdej kategorii konkursowej uczniowie będą mogli uzyskać
              u szkolnego koordynatora akcji – Małgorzaty Knurek.

Poniżej link do treści utworu:

• "Szkoły pełne talentów" – kontynuacja akcji

• Zachęcamy rodziców, uczniów i nauczycieli naszej szkoły do ponownego wzięcia udziału w projekcie Lidl Polska.
              2. edycja akcji rusza 01.09.2023 r. i polega na tym, aby w trakcie zakupów w wybranym przez nas stacjonarnym Lidlu odbierać przy kasie kupony - Talenciaki i przekazywać je na konto naszej placówki.

Talenciaka otrzymamy za zakupy o wartości 50 zł zawierające min. jeden owoc lub warzywo. Za zebrane kupony szkoła może otrzymać nagrody dla uczniów: sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości, który niewątpliwie przyczyni się do rozwijania dziecięcych talentów.

"Talenciaki" można zbierać do 05.11.2023 r. Potem aktywujemy je elektronicznie na stronie www.lidl.pl/szkoly, wybierając województwo podkarpackie, miejscowość Trześniów i następnie Szkołę Podstawową w Trześniowie. Następnie  wpisujemy kod numeryczny z  Talenciaka lub skanujemy kod QR.   Talenciaki można również  przynieść do szkoły i wrzucić do specjalnie przygotowanych skrzynek, które będą się znajdowały w widocznych miejscach naszej szkoły.

Liczymy na Waszą pomoc i zachęcamy do udziału w akcji.
              Im więcej z nas zaangażuje się w  zbieranie Talenciaków dla naszej szkoły, tym więcej nagród uda nam się zebrać!

Ciekawe komu uda się zdobyć najwięcej Talenciaków?😊

• Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

• Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Trześniowie serdecznie zapraszają Uczniów i Rodziców na inaugurację nowego roku szkolnego, która odbędzie się w poniedziałek 4 września 2023 r.

W programie uroczystości:

• o godz. 8.00  Msza Św. w Kościele Parafialnym w Trześniowie,
              • ok. godz. 9.00  okolicznościowa akademia połączona z pasowaniem uczniów klasy pierwszej na sali gimnastycznej w budynku szkoły,
              • klasowe spotkania z wychowawcami.

Przypominamy o obowiązującym na uroczystości stroju galowym.

Joanna Kaczor- dyr. szkoły