• Aktualności

            • WYNIKI KONKURSU NA „NAJPIĘKNIEJSZY KOTYLION”🏵️

            • Konkurs na „NAJPIĘKNIEJSZY KOTYLION” został rozstrzygnięty. Samorząd Uczniowski zorganizował go w listopadzie, w miesiącu, w którym obchodzimy dla Polski bardzo ważne święto – ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Kolor biało-czerwony wszystkich prac dodatkowo podkreślił patriotyczny charakter konkursu.

              Oto wyniki:

              I miejsce w kategorii klas I-III zdobyli ex aequo: J. Kaczor (kl. I), J. Łącki (kl. I),
              O. Tabisz (kl. II)

              I miejsce w kategorii klas IV-VIII zdobyli ex aequo: K. Kołodziejczyk (kl. IV), N. Rygiel (kl. IV), Sz. Rampalski (kl. V)

              Wyróżnienia zdobyli: Z. Prajsnar (kl. IV), K. Pelczarski (kl. VII), Z. Wilusz (kl. VII),
              P. Smoleń (kl. VIII)

              Zwycięzcom i wyróżnionym uczniom gratulujemy różnych ciekawych pomysłów i jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

              BRAWO WY!

               

              Samorząd Uczniowski

            • Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym 🧑‍🎨🎨

            • Komenda Powiatowa PSP w Brzozowie informuje, że Związek Ochotniczych Straży  Pożarnych RP ogłosił kolejną edycję Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Konkurs kierowany jest do dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych.  Szczegóły dotyczące udziału w konkursie zawarte są pod linkiem kliknij tutaj.

              Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału.

            • Andrzejki💃🕺

            • 24 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej. Jak tradycja nakazuje, na imprezie andrzejkowej nie obyło się bez wróżb, zabaw, dekoracji oraz muzyki przygotowanej przez Samorząd Uczniowski. Pamiętaliśmy o ciasteczkach z wróżbą i innych atrakcjach, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem  wśród wszystkich uczniów.

              Nie zabrakło dobrego humoru i super zabawy.

              Ogromnie dziękujemy wszystkim osobom włączonym w organizację andrzejek, jak również opiekunom dbającym o bezpieczeństwo uczniów podczas zabawy.

              Mamy nadzieję, że andrzejkowe rytmy i zabawy były dla wszystkich bardzo udane.

              Samorząd Uczniowski

            • Dzień Praw Dziecka

            • 20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa - niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia.

              Razem z UNICEF uczciliśmy tę wyjątkową datę i pokazaliśmy, że prawa dziecka są ważne również dla naszej szkoły.

              Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 20 listopada cała społeczność szkolna ubrała się na niebiesko jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Zadbaliśmy  o odpowiednie gazetki i dekorację szkoły, związane z dzisiejszym dniem. Każdy chętny uczeń mógł również symbolicznie podkreślić istotę i znaczenie tego święta wykonując niebieski papierowy kwiatek. Jako dopełnienie naszych działań, w ciągu następnego tygodnia wychowawcy przeprowadzą na godzinach wychowawczych lekcje poświęcone Prawom Dziecka.

              Pamiętajmy o  słowach Janusza Korczaka, który mawiał, że „kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat”. Piękne i prawdziwe. Niech wszystkie dzieci na całym świecie uśmiechają się, a ich prawa będą szanowane i respektowane.

               

              B. Rymarowicz

            • PODZIĘKOWANIE❤️

            • Dziękujemy serdecznie za wsparcie naszej placówki w programie „Szkoły pełne talentów”. Wspólnie udało się nam zebrać 373 Talenciaki. Niewiele brakło do sumy 400 – minimalnej, by wymienić kupony na nagrody.
              Może kolejna edycja programu okaże się dla nas łaskawsza😊

                                                                                   Szkolny koordynator programu – M. Knurek

            • „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”😉- to motto akcji edukacyjnej Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

            •  

              W piątek, 17 listopada obchodziliśmy „Dzień Tabliczki Mnożenia”. Korytarzami szkolnymi spacerowali poważni eksperci - uczniowie klasy trzeciej: Kajtek i Krzyś w towarzystwie asystentek - koleżanek z klasy 7: Malwiny i Zuzanny. Sprawdzali oni znajomość tabliczki mnożenia wśród starszych kolegów, nauczycieli i rodziców. Za każdą dobrą odpowiedź uczestnicy otrzymywali drobny upominek, za złą upomnienie - poćwicz jeszcze.

              Do obchodów Święta Tabliczki Mnożenia przygotowano się wcześniej, tworząc plakaty, rekwizyty, losy z zadaniami. Uczniowie chętnie włączali się do działań. Najpierw wyłoniono ekspertów, którzy byli dobrze „przemaglowani” ze znajomości tabliczki i szybko reagowali,  gdy ktoś podawał niewłaściwy wynik.

              Na lekcjach matematyki, w tym dniu, uczniowie mieli możliwość przetestować swoją wiedzę, rozwiązując przygotowane na tę okazję testy, zadania i quizy. Naukę udało się połączyć z zabawą. W gronie rówieśników nawet najsłabsi uczniowie byli aktywni. Najważniejszy dla mnie był jednak uśmiech na ich twarzach i zapał, z jakim pracowali.   

              Taki dzień to świetna okazja do przypomnienia sobie podstawowych działań matematycznych i poprawienia sprawności liczenia, uczenia się w grupie i rozwijania umiejętności społecznych.

              Podsumowując akcję: uczcie się tabliczki mnożenia, bo to jedna z najważniejszych umiejętności matematycznych potrzebna w życiu codziennym.

                                                                                                                              

              Elżbieta Płonka

               

               

               

               

            • Pamięć o Samarytanach z Markowej wciąż żywa💕

            • „Błogosławieni… - czyli jeden dzień z życia rodziny Ulmów” - pod takim hasłem odbywał się w naszej szkole konkurs plastyczno – literacki.  Jego celem  było upamiętnienie błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej jako tych, którzy całym swoim życiem dawali świadectwo pracowitości, uczciwości, poszanowania godności drugiego człowieka, wiary i patriotyzmu. Konkurs zachęcał również  uczniów do refleksji nad postawą życiową i wartościami, jakimi kierowali się nowi błogosławieni pochodzący z naszego regionu oraz do naśladowania rodziny Ulmów. Był on  adresowany do dzieci i młodzieży naszej szkoły od klasy 1 do 8. W obu kategoriach konkursowych wzięło udział 15 uczniów. Wszystkie  złożone prace były niezmiernie ciekawe i pomysłowe, dlatego  jury wybrało i nagrodziło aż 6 najciekawszych. W dniu 16 listopada br. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i prezentacja prac na wystawie pokonkursowej.  Podczas wręczania nagród Pani Dyrektor mgr Joanna Kaczor pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu niezwykłych talentów plastycznych i życzyła im dalszego rozwoju. Podkreśliła przy okazji, jak ważna jest postawa akceptacji i szacunku wobec każdego człowieka, tym bardziej, że w naszej szkole obchodziliśmy tego samego dnia Międzynarodowy Dzień Tolerancji.
              Organizatorzy Konkursu wyrażają swoją wdzięczność Gminnej Komisji  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Haczowie, która była głównym sponsorem naród rzeczowych.  Wszystkim  autorom zwycięskich prac serdecznie GRATULUJEMY!

                                              Iwona Wójcik wraz z nauczycielami z Zespołu Humanistów

            • Międzynarodowy Dzień Tolerancji🌎

            • Dziś na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 12 grudnia 1995 roku, z inicjatywy UNESCO. Po tym wydarzeniu kraje członkowskie UNESCO przyjęły „Deklarację  Zasad Tolerancji” której fragment brzmi:

              Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności”

              Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego dnia. Przedstawiciele każdej klasy mieli swój udział w przygotowaniu szkolnego plakatu przedstawiającego główne cechy TOLERANCJI, czyli m. in. akceptację, dobroć, zrozumienie, pomoc, równość czy otwartość. Samorząd Uczniowski zadbał o odpowiednią dekorację i gazetkę przybliżającą ideę dzisiejszego dnia. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wyniosą z tego święta odpowiednie wnioski i postarają się być tolerancyjni dla innych. Niech mottem stanie się dla nas hasło wspólnego plakatu: KAŻDY INNY, WSZYSCY RÓWNI.

               

            • Zapraszamy Rodziców na spotkanie.🧑‍🏫

            • Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Trześniowie serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się w szkole 21.11.2023 r. (we wtorek) w następujących godzinach:
              16.00 - klasa IV
              16.30 - klasa III
              17.00 - klasy I, II,V, VI, VII i VIII.

               

            • Akademia z okazji Święta Niepodległości❤️

            • W dniu 13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Na początku było uroczyste wprowadzenie sztandaru i wspólne odśpiewanie hymnu.  Szkoła pełni szczególną rolę w kształtowaniu patriotyzmu, na lekcjach historii i uroczystościach patriotycznych uczniowie poznają dzieje naszego narodu i niezłomną walkę naszych przodków o wolną Ojczyznę. Tak też się stało podczas tej akademii. Słowem, tańcem i śpiewem uczniowie przedstawili tragiczną, ale wspaniałą i bohaterską historię odzyskania niepodległości. Scena rozbiorów, patriotyczne pieśni, wiersze, taniec z biało-czerwonymi wstążkami i polonez na długo pozostaną w pamięci zgromadzonych widzów, a finałowa scena, kiedy wszyscy występujący skryli się pod biało-czerwoną flagą, była wspaniałym zakończeniem tego występu. Taka żywa lekcja historii, zaangażowanie i pamięć  to hołd oddany naszym bohaterom walk o wolność. 

              Gratulacje i podziękowania dla występujących uczniów!

              Program został przygotowany przez Janusza Tysa, Marka Kurconia, Beatę Łotuszkę i Bronisława Malinowskiego.

               

              Janusz Tys

            • Klasyka w teatralnym wydaniu - wyjazdy edukacyjne do SDK😊

            • Dwa kolejne dni mijającego tygodnia uczniowie klas 4 - 8 wykorzystali na kontakt z żywym, teatralnym słowem, uczestnicząc w doskonale przygotowanych przedstawieniach teatralnych - "Projekcie Mickiewicz" oraz "Zemście". Choć czytanie i omawianie utworów A. Mickiewicza i A. Fredry jest niełatwe, to dzięki zaadaptowaniu ich do możliwości scenicznych udało się je przybliżyć młodym czytelnikom.
              Młodsi widzowie mieli okazję przypomnieć sobie "Panią Twardowską", "Powrót taty" oraz fragmenty "Pana Tadeusza", zaś starsi - poznać lub utrwalić sobie zawiłości sporu Cześnika i Rejenta, perypetie uczuciowe Klary, Wacława i Podstoliny oraz przekomiczny wątek Papkina. A to wszystko za sprawą artystów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, którzy już nie pierwszy raz udowodnili, że są specjalistami w swej profesji.
              Obydwa wyjazdy do Sanockiego Domu Kultury
              były doskonałą formą kulturalnego-edukacyjnego spędzenia czasu. Dla naszych wychowanków był też "sprawdzian" z zachowania się w miejscach publicznych, który wszyscy zaliczyli na celujący:)

              Dziękuję wychowawcom - B. Rymarowicz, A. Wermińskiej-Smoleń, P. Tysowi i opiekunce - S. Giermańskiej za współpracę przy organizacji obu wyjazdów.

                                                                                                                       Polonista: M. Knurek

               

            • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek🤠🥸🦸‍♂️🧚🧜‍♀️

            • „Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”.

                                                                                                                                  Albert Einstein

              6 listopada obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

              Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa.

              W tym dniu zaglądnęliśmy do cudownego świata postaci z baśni, bajek, filmów, znanych z kart książek i ekranów. Bajki rozbudzają wyobraźnię i wprowadzają do pięknego świata literatury i sztuki filmowej. Stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i towarzyszą przez wiele lat kolejnym pokoleniom.

              W tym roku świętowaliśmy ten dzień organizując: konkurs na najciekawsze i najładniejsze przebranie bajkowe oraz konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”. Wszystkie dzieci, przebrane w przepiękne bajkowe stroje, przystąpiły tego dnia do przedstawienia w formie plastycznej ulubionej postaci z bajki. Jury wyłoniło zwycięzców z każdej klasy, oceniając staranność i pomysłowość prac. Wyróżnionymi w konkursie plastycznym zostali: Antoni Adamczak kl.1, Emilia Wais kl.2, Lena Panaś kl.3.  Wybór najpiękniejszej postaci bajkowej był również bardzo trudny, ponieważ wszyscy bohaterowie prezentowali się doskonale. Jury przyznało nagrody: Dianie Hędrzak z kl. 1, Magdalenie Kucharskiej z kl. 2 oraz Kajetanowi Szczęsnemu z kl. 3.

              Dzieci wzięły również udział w konkursie wiedzy o bajkach i bajkowych postaciach. Mistrzem znajomości treści bajek została klasa 3. Gratulacje!!!

              Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodką niespodziankę. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Był on doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Sprawił dzieciom wiele radości.

              M. Kruczek

            • KONKURS

            • KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY KOTYLION NARODOWY

              Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów kl. I-VIII
              do udziału w konkursie na najpiękniejszy kotylion.

              Technika wykonania dowolna. Liczymy na samodzielność i pomysłowość.
              Do pracy prosimy dołączyć informację: imię, nazwisko oraz klasę autora.

              Wszystkie kotyliony zostaną wystawione na szkolnym holu, a te najpiękniejsze zostaną nagrodzone.
              Prace należy przynosić do 10. 11. 2023 r. (piątek)

              Zachęcamy do udziału!