• Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2022/2023

• Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej!

Jeśli chcecie dobrze przygotować się do konkursów przedmiotowych, to już dziś sprawdźcie wymagania zamieszczone na stronie kuratorium oświaty (kliknij tutaj.) Etapy szkolne rozpoczną się wkrótce, więc warto zaplanować pracę tak, by pogodzić bieżącą naukę z dodatkowymi obowiązkami

• Wycieczka do Multikina i Parku Trampolin „Grawitacja” w Rzeszowie

• W dniu 27.09.2022 r. uczniowie klas VI-VIII wraz z wychowawczyniami i panią dyrektor wzięli udział w wyjeździe do Multikina w Rzeszowie na film Top Gun: Maverick, który bardzo podobał się młodzieży. Odwiedziliśmy również  Park Trampolin „Grawitacja”. Przez 2 godziny uczestnicy wylewali siódme poty, skacząc na różnego rodzaju trampolinach, spychając się do basenów wypełnionych piłeczkami i pokonując tor z 30 przeszkodami w Parku Linowym. Kto zapragnął odpoczynku, mógł udać się do kafejki i zamówić sobie pyszną przekąskę. Atrakcji było bez liku, a uśmiech nie schodził z twarzy uczniów.
              Fotorelacja najlepiej oddaje atmosferę tego dnia. Miłego oglądania.

Dla klasy VII wycieczka była nagrodą za zajęcie I miejsce w  konkursie na Najlepszą Klasę w roku szkolnym 2021/2022.

• Poznaj Polskę na sportowo - konkurs wiedzy o piłce nożnej z nagrodami!

• Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapraszają uczniów w wieku od 6 do 19 lat do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej. Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie. Poznaj szczegóły klikając tutaj.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• W trosce o bezpieczeństwo dzieci, na początku każdego roku szkolnego, wychowawczynie klas I-III przeprowadzają lekcje w zakresie wychowania komunikacyjnego. Uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami poruszania się, a starsze dzieci poszerzają swoją wiedzę i umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

W ramach edukacji dla bezpieczeństwa, 23 września uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem asp. szt. Stefanem Szpienikiem z Posterunku Policji w Haczowie. Policjant omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim dotyczące przechodzenia przez przejście dla pieszych, poruszania się po ulicy oraz chodniku. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał rownież zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania, wykazywały się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa, dzieliły się spostrzeżeniami oraz zadawały dużo pytań, m.in. jak zostać policjantką :)

Beata Łotuszka

• Zapraszamy na spotkanie z Rodzicami.

• Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Trześniowie serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na zebranie związane z organizacją roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się 23.09.2022 r. o godz. 17.00.

• "Szkoła pełna talentów" - przystępujemy do akcji😍

• Zachęcamy rodziców, uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wzięcia udziału w projekcie Lidl Polska.

Akcja sklepu, która ruszyła 05.09.2022r. nosi nazwę "Szkoły Pełne Talentów" i polega na tym, aby w trakcie zakupów w Lidlu odbierać  przy kasie kupony "Talenciaki" i przekazywać je na konto naszej placówki.

Za zebrane kupony szkoła może otrzymać nagrody dla uczniów: sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości.

"Talenciaki" można zbierać  do 13.11.2022r.  i aktywować elektronicznie na stronie www.lidl.pl/Szkoly wybierając województwo podkarpackie, miejscowość Trześniów i następnie Szkołę Podstawową w Trześniowie - a następnie  wpisać kod z "talenciaka" lub zeskanować kod QR  lub przynieść do szkoły i wrzucić do specjalnie przygotowanych skrzynek, które będą się znajdowały w widocznych miejscach naszej szkoły.

Liczymy na Waszą pomoc i zachęcamy do udziału w akcji!

• Witajcie - wracamy

• "Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa nam radośnie górski wiatr, na wakacjach było tak wspaniale....A tu...już pierwszy dzień września, czas wracać do szkoły. Rok szkolny 2022/23 rozpoczęli nasi uczniowie uczestnicząc w mszy św. Następnie zebranych na sali gimnastycznej nauczycieli, rodziców, młodzież i dzieci powitała pani dyrektor Joanna Kaczor. Szczególnie ciepło i serdecznie zwróciła się do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowały pod kierunkiem p. Jadwigi Duszy i p.Doroty Ladzińskiej krótki program na powitanie nowego roku szkolnego. Z ich wystąpień płynęła zachęta do pozytywnego podejścia do nauki, bo w szkole może być naprawdę fajnie. Ola, Kaja i Kamila pięknie ozdobiły program wokalnymi popisami. Pierwszaki zostały włączone do wspólnej zabawy rytmicznej, konstrukcyjnej i ćwiczeń grafomotorycznych. Spisały się na medal i już bez tremy mogły przystąpić do uroczystego pasowania na ucznia , którego wielkim ołówkiem dokonała pani dyrektor. Otrzymały pamiątkowy dyplom i upominki ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczyła im ich wychowawczyni- pani Beata Łotuszka. Na koniec do wszystkich skierowane zostały życzenia: "zeszytów kolorowych, plecaka lekkiego, pudełka kanapkami wypchanego", no i oczywiście samych piątek i szóstek!

Jadwiga Dusza