• Życzenia dla Ósmoklasistów

• Kochani Ósmoklasiści👩‍🎓🧑‍🎓 - przed Wami bardzo ważne dni egzaminów.✍Trzymamy za Was kciuki,👍 wspieramy całym sercem i życzymy tylko łatwych zadań 😘Będzie dobrze! 💪

• Wirtualny spacer po stadionie

• Uczniowie klasy drugiej realizowali cykl tematyczny "Każdy może zostać sportowcem". Prowadzili rozmowy dotyczące różnych dyscyplin sportowych, organizacji igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. Poszerzyli swoją wiedzę na temat dbania o kondycję fizyczną i wszyscy zgodnie stwierdzili, że sport to zdrowie. Na podsumowanie zajęć wykorzystane zostały okulary VR zakupione w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Dzięki nim mogli zobaczyć sportowców uprawiających różne dyscypliny, m.in. snowboard, kolarstwo, piłkę nożną i zwiedzić stadion Bayernu Monachium. Sprawiło im to dużą frajdę.

#LaboratoriaPrzyszłości                                                                                  Jadwiga Dusza

• Fenomenalne zwycięstwo naszej drogiej stuletniej trześniowianki 😊

• Poznaliśmy wyniki finału VIII Ogólnopolskiego Konkursu na Gadkę ph. „Gadajcie, jak dawniej we wsi gadano”, w którym wzięła udział Pani Janina Tabisz – stuletnia mieszkanka Trześniowa. Choć nie miała możliwości zaprezentować się osobiście na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a jedynie online, to nie przeszkodziło komisji konkursowej docenić Jej prezentacji gwarowej prestiżowym I miejscem. Okazuje się, że życiowa mądrość, wierność tradycji, pokora i autentyczność zawsze będą w cenie nie tylko wśród językoznawców, ale też społeczności lokalnej i zapewne też krajowej. To dzięki ogromnej liczbie głosów oddanych na Naszą Seniorkę, udało się Jej oprócz nagrody głównej Jury otrzymać również nagrodę publiczności! Po części możemy się więc czuć ojcami/matkami chrzestnymi tego zwycięstwa😊
              W imieniu własnym pragnę złożyć ogromne podziękowanie za tak pozytywny odzew w tej sprawie. Julii Jurasz zaś – prawnuczce Pani Janiny – jestem wdzięczna za współpracę i zachęcenie seniorki rodu do zaangażowania się w ten konkurs.
              Pani Janina udowodniła, że kto nie próbuje, ten nie wie, jak smakuje sukces.

Małgorzata Knurek

• VI Gminny Turniej Sportowy w „Dwa Ognie”

• Dnia 10 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej w Trześniowie, już po raz szósty odbył się Gminny Turniej Sportowy w „Dwa Ognie”. W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze wszystkich szkół naszej gminy. Rozegrano 9 meczy. W wyniku losowania zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy. W grupach mecz rozegrał każdy z każdym. W rozgrywkach finałowych drużyny walczyły o miejsca medalowe.

Mimo dużej dawki wrażeń i ostrej rywalizacji, turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze i zgodnie z zasadami gry fair play. Czuwał nad tym sędzia, Janusz Tys – nauczyciel wychowania fizycznego.

W rezultacie:
              I miejsce zajęła drużyna gospodarzy ( Szkoła Podstawowa w Trześniowie),

II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Malinówce,

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej.

Zwycięskie zespoły zostały nagrodzone pucharami i medalami. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Dodatkową nagrodą w turnieju był puchar i dyplom dla najlepszego strzelca, którym okazał się Tobiasz Wasylewicz ze Szkoły Podstawowej w Trześniowie.

Głównym celem imprezy nie była jednak klasyfikacja, lecz krzewienie wśród najmłodszych aktywnosci fizycznej, poznanie się rówieśników z różnych szkół i dobra zabawa.

Organizator turnieju:

Dorota Ladzińska i Beata Łotuszka

• Wywiadówka.

• Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Trześniowie serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na wywiadówkę końcoworoczną, która odbędzie się w szkole 11.05.2023 r. (czwartek) według następującego harmonogramu:

• 16.30 -  klasy VI i VIII
              • 17.00 - klasy I, II, III, IV, V i VII