• Aktualności

            • #SzkołaPamięta

            •  

              ​​​

              Już po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji MEiN "Szkoła Pamięta", której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły odwiedzili cmentarz parafialny, uporządkowali opuszczone groby, złożyli kwiaty i zapalili znicze przed tablicą upamietniającą patrona szkoły oraz ofiary II wojny światowej z Trześniowa, jak również pod Dębem Pamięci i tablicą poświęconą Stanisławowi Masłowskiemu, zamordowanemu w Charkowie przez NKWD. Uporządkowali również pomnik poświęcony poległym mieszkańcom Trześniowa w czasie I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej w 1920r.

              Wyrazem naszej pamięci było też przygotowanie gazetek tematycznych nawiązujących do polskiej tradycji dnia Wszystkich Świętych. Działania te, to prawdziwa lekcja historii, kształtująca postawę uczniów, którzy dzięki akcji #SzkołaPamięta mogli poczuć więź ze swoją Małą Ojczyzną.

              M.Kruczek

            • DZIEŃ DYNI

            • Dynia jest królową jesieni. To bardzo smaczne, odżywcze warzywo, a pomarańczowy kolor wprawia wszystkich w dobry nastrój. Pod czujnym okiem hodowcy, dynia może osiągać wagę nawet 50 kilogramów. Jadalne są zarówno jej kwiaty, liście, pestki i miąższ. Zachwyca swoim wyjątkowym wyglądem i smakiem. Aby podkreślić ważność tego warzywa, 28 października zorganizowany został w klasach młodszych naszej szkoły Dzień Dyni.

              Wśród dzieci z klas 1-3 królował kolor pomarańczowy, każdy  miał na sobie  dyniowe koszulki, a dziewczynki spódniczki i fantazyjne opaski. Wykonane w czasie zajęć kolorowe dynie ozdobiły szkolny korytarz. Na sali gimnastycznej rozegrane zostały dyniowe zawody: slalom z dyniami, wyścig dyń w rzędach oraz przewożenie dyni na wózkach, a wszystko pod okiem i opieką wychowawczyń: Beaty Łotuszki, Jadwigi Duszy i Doroty Ladzińskiej (oczywiście także w dyniowych t-shirtach). Wszystkim dopisywał wspaniały humor, co znaczy, że jesień też może być wesołą, kolorową porą roku.

            • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

            • Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa w Trześniowie  uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 4000 zł w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0”. Program ten ma celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Nasza szkolna biblioteka dzięki tej dotacji uzupełniła księgozbiór, zakupiła lektury, historyczne nowości wydawnicze oraz niezbędne wyposażenie.

            • ’’Chcesz być kimś w życiu to się ucz, abyś nie zginął w tłumie. Nauka to potęgi klucz, w tym moc, co więcej umie’’.

            • 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu dziękujemy nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty za ich zaangażowanie i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.

              Z tej okazji w naszej szkole 13 października 2022 roku odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy 5. Wsparcia udzielili im uczniowie klasy: 7, 6, 4, 2 i 3. Występ odbywał się pod kierunkiem: Elżbiety Płonki i Beaty Rymarowicz.

              Uczniowie w humorystyczny sposób pokazali jak wygląda praca nauczyciela i z jakimi problemami musi się on borykać. Na zakończenie najpiękniej jak tylko potrafili słowami wierszy oraz piosenek podziękowali pedagogom za ich pracę.

              Przy tej okazji Pani Dyrektor złożyła życzenia i wręczyła nagrody nauczycielom oraz pracownikom obsługi, wyróżnionym za pracę w ubiegłym roku szkolnym.

                                                                                                                                                                         Elżbieta Płonka

            • Świtezianki, pani Twardowska i inni zacni goście na 11. szkolnej akcji czytelniczej „Narodowe Czytanie 2022”

            • Piątkowe popołudnie 30. września br. upłynęło w naszej szkole w bardzo przyjemnej atmosferze, ponieważ w kulturalno-rozrywkowy sposób rozpoczęliśmy weekend. Tego dnia po raz 11. mogliśmy wziąć bezpośredni udział w cyklicznej akcji czytelniczej, której patronuje Prezydent RP.

              Nauczyciele humaniści postarali się zachęcić społeczność szkolną do zaangażowania się w różne formy aktywności towarzyszące tej akcji. Na uczniów czekały wyzwania:

              - czytelnicze – konkurs o tytuł „Mistrza Dykcji”,

              - ortograficzne – konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii”

              - artystyczne – konkurs o tytuł „Mistrza Artystycznej Interpretacji”

              Najstarsi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali: współczesną wersję „Świtezianki” (kl. 7 pod kierunkiem wychowawczyni – P. Anny Wermińskiej - Smoleń) oraz taniec współczesny zainspirowany balladą o nimfie z jeziora Świteź (dziewczyny z kl. 8 pod kierunkiem wychowawczyni – P. Magdaleny Kruczek).

              Prezentacje uczniów czytających fragmenty „Ballad i romansów” A. Mickiewicza przeplatały pokazy mody Świtezianek i pań Twardowskich. Tu szczególnie wyróżniły się pomysłowością i prezencją uczennice najmłodszych klas (I – III), choć i starsze (z kl. V i VI) zachwyciły zgromadzoną publiczność. Wzorcową, głośną lekturę fr. ballady „Rybka” zaprezentowały z kolei przedstawicielki zaproszonych gości: P. Krystyna Wojtoń i P. Bożena Krepulec.

              Dzięki sponsorowi akcji - Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Gminie Haczów udało się zakupić nagrody dla najlepszych uczniów, którzy odnieśli zwycięstwo lub zdobyli wyróżnienie w poszczególnych kategoriach konkursowych:

              Mistrzem Dykcji kl. 1-3 został Bartosz Prugar z kl. II, a wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Prajsnar z kl. III i Franciszek Tomaszewski z kl. III.

              Mistrzem Dykcji kl. 4-6 została Malwina Szurlej z kl. VI, a wyróżnienia otrzymali: Hubert Wojtuń z kl. IV i Lena Jurasz z kl. V.

              Mistrzem Dykcji kl. 7-8 została Emilia Piwowar z kl. VIII, a wyróżnienia otrzymały uczennice kl. VII: Zuzanna Madej i Karolina Borkowska.

              Mistrzem Artystycznej Interpretacji w kategorii uczniów młodszych (1-3) została Aleksandra Gruszka z kl. II, a wyróżnienie otrzymała Kaja Kołodziejczyk z kl. III.

              Mistrzem Artystycznej Interpretacji w kategorii uczniów starszych (4-8) została Ewa Ziemiańska z kl. VI.

              Organizatorzy szkolnego Narodowego Czytania postanowili przyznać dodatkowo wyróżnienia specjalne dla dwóch klas: 7 i 8 za szczególnie aktywne zaangażowanie się w różne kategorie konkursowe.

              Szkolną akcję przygotował zespół nauczycieli humanistów (P. Anna Wermińska-Smoleń, P. Dorota Ladzińska, P. Janusz Tys) we współpracy z biblitekarką – P. Magdaleną Kruczek, wychowawcami kl. I-III i członkami RP, którzy zasiedli w jury konkursowym (P. Dyrektor Joanną Kaczor, P. Elżbietą Płonka, P. Beatą Rymarowicz).

              Dziękuję jeszcze raz wszystkim za zaangażowanie się tegoroczną akcję czytelniczą i liczę na podobną, a może większą frekwencję w kolejnej – 12., w której poczytamy „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej.

               

                                                               Szkolny koordynator akcji – Małgorzata Knurek

               

               

            • Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2022/2023

            • Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej!

              Jeśli chcecie dobrze przygotować się do konkursów przedmiotowych, to już dziś sprawdźcie wymagania zamieszczone na stronie kuratorium oświaty (kliknij tutaj.) Etapy szkolne rozpoczną się wkrótce, więc warto zaplanować pracę tak, by pogodzić bieżącą naukę z dodatkowymi obowiązkami

            • Wycieczka do Multikina i Parku Trampolin „Grawitacja” w Rzeszowie

            • W dniu 27.09.2022 r. uczniowie klas VI-VIII wraz z wychowawczyniami i panią dyrektor wzięli udział w wyjeździe do Multikina w Rzeszowie na film Top Gun: Maverick, który bardzo podobał się młodzieży. Odwiedziliśmy również  Park Trampolin „Grawitacja”. Przez 2 godziny uczestnicy wylewali siódme poty, skacząc na różnego rodzaju trampolinach, spychając się do basenów wypełnionych piłeczkami i pokonując tor z 30 przeszkodami w Parku Linowym. Kto zapragnął odpoczynku, mógł udać się do kafejki i zamówić sobie pyszną przekąskę. Atrakcji było bez liku, a uśmiech nie schodził z twarzy uczniów.
              Fotorelacja najlepiej oddaje atmosferę tego dnia. Miłego oglądania.

              Dla klasy VII wycieczka była nagrodą za zajęcie I miejsce w  konkursie na Najlepszą Klasę w roku szkolnym 2021/2022.

            • Poznaj Polskę na sportowo - konkurs wiedzy o piłce nożnej z nagrodami!

            • Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polski Związek Piłki Nożnej zapraszają uczniów w wieku od 6 do 19 lat do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej. Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie. Poznaj szczegóły klikając tutaj.

            • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

            • W trosce o bezpieczeństwo dzieci, na początku każdego roku szkolnego, wychowawczynie klas I-III przeprowadzają lekcje w zakresie wychowania komunikacyjnego. Uczniowie klas pierwszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami poruszania się, a starsze dzieci poszerzają swoją wiedzę i umiejętności przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

              W ramach edukacji dla bezpieczeństwa, 23 września uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem asp. szt. Stefanem Szpienikiem z Posterunku Policji w Haczowie. Policjant omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim dotyczące przechodzenia przez przejście dla pieszych, poruszania się po ulicy oraz chodniku. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniał rownież zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi.

              Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, odpowiadały na pytania, wykazywały się wiedzą w zakresie bezpieczeństwa, dzieliły się spostrzeżeniami oraz zadawały dużo pytań, m.in. jak zostać policjantką :)

               

                                                                                                                                                             Beata Łotuszka 

            • Zapraszamy na spotkanie z Rodzicami.

            • Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Trześniowie serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na zebranie związane z organizacją roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się 23.09.2022 r. o godz. 17.00.

            • "Szkoła pełna talentów" - przystępujemy do akcji😍

            • Zachęcamy rodziców, uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wzięcia udziału w projekcie Lidl Polska. 

              Akcja sklepu, która ruszyła 05.09.2022r. nosi nazwę "Szkoły Pełne Talentów" i polega na tym, aby w trakcie zakupów w Lidlu odbierać  przy kasie kupony "Talenciaki" i przekazywać je na konto naszej placówki.

              Za zebrane kupony szkoła może otrzymać nagrody dla uczniów: sprzęt sportowy i elektroniczny najwyższej jakości.

              "Talenciaki" można zbierać  do 13.11.2022r.  i aktywować elektronicznie na stronie www.lidl.pl/Szkoly wybierając województwo podkarpackie, miejscowość Trześniów i następnie Szkołę Podstawową w Trześniowie - a następnie  wpisać kod z "talenciaka" lub zeskanować kod QR  lub przynieść do szkoły i wrzucić do specjalnie przygotowanych skrzynek, które będą się znajdowały w widocznych miejscach naszej szkoły.

              Liczymy na Waszą pomoc i zachęcamy do udziału w akcji!

            • Witajcie - wracamy

            • "Jeszcze w uszach szumią morskie fale, śpiewa nam radośnie górski wiatr, na wakacjach było tak wspaniale....A tu...już pierwszy dzień września, czas wracać do szkoły. Rok szkolny 2022/23 rozpoczęli nasi uczniowie uczestnicząc w mszy św. Następnie zebranych na sali gimnastycznej nauczycieli, rodziców, młodzież i dzieci powitała pani dyrektor Joanna Kaczor. Szczególnie ciepło i serdecznie zwróciła się do pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Dzieci z klasy drugiej i trzeciej przygotowały pod kierunkiem p. Jadwigi Duszy i p.Doroty Ladzińskiej krótki program na powitanie nowego roku szkolnego. Z ich wystąpień płynęła zachęta do pozytywnego podejścia do nauki, bo w szkole może być naprawdę fajnie. Ola, Kaja i Kamila pięknie ozdobiły program wokalnymi popisami. Pierwszaki zostały włączone do wspólnej zabawy rytmicznej, konstrukcyjnej i ćwiczeń grafomotorycznych. Spisały się na medal i już bez tremy mogły przystąpić do uroczystego pasowania na ucznia , którego wielkim ołówkiem dokonała pani dyrektor. Otrzymały pamiątkowy dyplom i upominki ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczyła im ich wychowawczyni- pani Beata Łotuszka. Na koniec do wszystkich skierowane zostały życzenia: "zeszytów kolorowych, plecaka lekkiego, pudełka kanapkami wypchanego", no i oczywiście samych piątek i szóstek!

                                                                                                             Jadwiga Dusza

            • Narodowe Czytanie 2022 - zaproszenie

            • Już dziś zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i przedstawicieli środowiska lokalnego do aktywnego włączenia się w 11. edycję tego przedsięwzięcia.
               

              Termin szkolnej akcji 30. września 2022 r. (piątek); godz. 13.00 – ok.15.00

              Koordynator: Małgorzata Knurek

              Organizatorzy: dyrektor szkoły, nauczyciele zespołu humanistycznego, wychowawcy klas

              Uczestnicy: uczniowie klas 1-8 SP w Trześniowie; zaproszeni goście

               

              PLAN SZKOLNEJ AKCJI:

              - głośna lektura fr. utworu przygotowana przez zaproszonych gości i nauczycieli,

              - konkurs „Mistrz Dykcji” - głośna lektura wybranych ballad lub romansów przygotowana przez chętnych uczniów z klas 4-8,

              - konkurs „Mistrz Ortografii” – dyktando ze słuchu o treści dotyczącej historii miłosnych
              A. Mickiewicza (dla uczniów z kl. 4-8),

              - konkurs „Mistrz Artystycznej Interpretacji”:

              a) pokaz mody Świtezianek i/lub pań Twardowskich (dla uczniów z kl. 1-8)

              b) muzyczno - taneczna interpretacja jednej z ballad lub romansów A. Mickiewicza (dla uczniów z kl. 1-8)

              Szczegóły dotyczące każdej kategorii konkursowej uczniowie będą mogli uzyskać u szkolnego koordynatora akcji – Małgorzaty Knurek.

               

              Poniżej link do treści utworu:
              https://www.prezydent.pl/aktualnosci/inicjatywy/narodowe-czytanie/2022-ballady-i-romanse/tekst-utworu

               

            • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

            • Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Trześniowie serdecznie zapraszają Uczniów i Rodziców na inaugurację nowego roku szkolnego, która odbędzie się w czwartek 1 września 2022 r.

              W programie uroczystości:

              • o godz. 8.00  Msza Św. w Kościele Parafialnym w Trześniowie,
              • ok. godz. 9.00  okolicznościowa akademia połączona z pasowaniem uczniów klasy pierwszej na sali gimnastycznej w budynku szkoły,
              • klasowe spotkania z wychowawcami.

              Przypominamy o obowiązującym na uroczystości stroju galowym. 

              Joanna Kaczor- dyr. szkoły

            • Zakończenie roku szkolnego 2021/22.

            • Rok szkolny 2021/2022 zakończony. 24 czerwca w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów. 22 uczniów klasy 8 zakończyło swoje zmagania z nauką na poziomie szkoły podstawowej. We wrześniu rozpoczną naukę w szkołach średnich i życzymy im powodzenia. 
              Młodsi koledzy i koleżanki na pożegnanie przygotowali i przedstawili krótki program artystyczny i obdarowali wszystkich pamiątkami. 
              Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Były również podziękowania dla Rodziców, którzy przez ostatnie pięć lat działali w Radzie Rodziców.

              Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w nowych szkołach i życiowych sukcesów.

              Marek Kurcoń

            • „Wyjątkowy człowiek jest jak czterolistna koniczyna” – gala rozdania nagród Wójta Gminy Haczów

            • „Nie ma dla gospodarza większej satysfakcji, niż widzieć dom wypełniony zacnymi i przyjaznymi gośćmi” – tymi słowami przywitała Pani Dyrektor wyjątkowych gości, którzy przybyli na uroczystość rozdania nagród Wójta Gminy Haczów do naszej szkoły.
                        Z tej właśnie okazji nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli humanistów zaprezentowali montaż słowno-muzyczny w baśniowej konwencji opierającej się na dyspucie Królowej Szkoły i towarzyszących jej Duchów Opiekuńczych o tym, co można by było ofiarować w prezencie najlepszym uczniom naszej gminy. Przedstawieniu tego, co w życiu każdego młodego człowieka powinno być istotne, towarzyszyły występy wyjątkowych uczniów prezentujących swe talenty: muzyczne, taneczne, sportowe i kulinarne. Królowa szkoły, godząc ostatecznie poróżnione Duchy Opiekuńcze Szkoły, stwierdziła, że każdy podarunek, który noszą w sercu przyda się młodym ludziom w życiu. Dlatego też najlepsi uczniowie z każdej szkoły oraz ich dyrektorzy otrzymali w darze symboliczne serca z nazwą ponadczasowej wartości: sport, ekologia, nauki ścisłe, kultura, dobroć.

              W części właściwej uroczystości Pan Wójt Gminy Haczów – Stanisław Jakiel oraz Pani Dyrektor SAPO wręczyli najlepszym uczniom z każdej szkoły nagrody rzeczowe, a najlepszym klasom – nagrody pieniężne. Najlepszą uczennicą naszej szkoły została Amelia Zubik z kl. VIII, zaś najlepszym zespołem klasowym – wychowankowie P. Anny Wermińskiej-Smoleń z kl. VI.

              Dużą niespodzianką, aczkolwiek bardzo przyjemną, okazało się również docenienie sukcesu naszej finalistki MasterChefa Juniora - Ewy Ziemiańskiej dodatkową nagrodą ufundowaną przez Pana Wójta.

              Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy spotkania zostali ugoszczeni. Na pożegnanie zaś Dyrektorzy szkół oraz Pan Wójt i Pani Kierownik SAPO otrzymali wyhodowane przez P. Dorotę Ladzińską czterolistne koniczyny.

                        „Niezmiernie było miło, tak żal, że się skończyło. Za rok znów w innej szkole, nie w trudzie i w mozole, spotkamy się ponownie, nagrodzić uczniów godnie”.

                        Dziękuję serdecznie całemu zespołowi, z którym mogłam przygotować tę wspaniałą uroczystość, będącą pochwałą nauki: P. Dyrektor – Joannie Kaczor, P. Dorocie Ladzińskiej, P. Annie Wermińskiej-Smoleń, P. Magdalenie Kruczek, P. Joannie Szurlej, P. Bogusławowi Malinowskiemu oraz wszystkim uczniom, którzy
              z pasją i wielkim zaangażowaniem podeszli do zaprezentowania się na szkolnej scenie.

                                                                                                                                                                                                                                                                                          Małgorzata Knurek

               

            • Tajemnica rodzinnego kufra laureatki powiatowego konkursu literackiego – Emilii Piwowar z kl. VII

            • Kończący się rok szkolny przypieczętował kolejny sukces literacki utalentowanej humanistycznie uczennicy naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie z Filią w Brzozowie było napisanie tekstu (w dowolnej formie literackiej) dotyczącego przedmiotu, obiektu, miejsca, z którym wiąże się wyjątkowa rodzinna historia i który ma dla rodziny szczególną wartość.

              Tym razem Emilia postanowiła opowiedzieć o historii związanej z niezwykle cenną dla niej samej i jej bliskich pamiątką – obrazem wiszącym w domu rodzinnym jej dziadków. Jej praca pt. „Ciocia jak z obrazka” zyskała największe uznanie jury konkursowego, które przyznało za nią autorce I miejsce.

              Nasza młoda pisarka udowadnia, że twórczych inspiracji warto szukać bliżej niż nam się czasami wydaje.

              Gratuluję Ci Emilko tej nagrody. Nie ustawaj w rozwijaniu swoich pasji😊

                                                                                                                                                           Małgorzata Knurek

            • W krainie miodu i pięknych widoków.

            •   W dniu 13 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Kamiannej i Krynicy.

              Kamianna jest dawną łemkowską wioską, przepięknie położoną w górskiej dolinie . Porastające zbocza górskie jodłowe lasy, kwieciste łąki, duże nasłonecznienie, czyste powietrze, to wszystko sprawia, że w tej miejscowości panują idealne warunki do hodowli pszczół .

              Pierwszą atrakcją wycieczki było właśnie zwiedzanie Kamiannej, gdzie znajduje się Światowe Centrum Apiterapii, oraz  Muzeum Pszczelarstwa.

              Pierwszym punktem zwiedzania była wizyta w dawnej cerkwi łemkowskiej, gdzie przewodnik opowiedział o historii Kamiannej i losach jej mieszkańców. Następnie wszyscy przeszli do skansenu uli, w którym  usłyszeli wiele ciekawostek o pszczołach, przewodnik dokładnie opowiedział o rodzajach pszczół, w jaki sposób powstaje miód, jak można go pozyskać z ula. Wielką atrakcją była możliwość zaglądnięcia do specjalnego pokazowego ula, gdzie za szybą można było podziwiać ciężką pracę pszczół i zobaczyć wewnętrzną konstrukcję ula. Potem wszyscy udali się na degustację przepysznego miodu, każdy mógł do woli delektować się tym wspaniałym efektem pracy pszczół, o której  tak dużo wszyscy się dowiedzieli.  

              Dużym powodzeniem cieszył się miodowy sklepik, gdzie można było zakupić miody,  różne produkty pszczele i pamiątki.

              Następną atrakcją było przejście ponad kilometrową ścieżką w koronach drzew i wejście na  49 metrową wieżę widokową . Już sam wjazd do wejścia na ścieżkę kolejką linową był ekscytujący, a spacer po ścieżce i wieży dostarczył wszystkim niezapomnianych przeżyć. Wspaniałe górskie panoramy roztaczały się dookoła, a słoneczna pogoda i duża przejrzystość powietrza pozwalała na podziwianie dalekich widoków. Niektórzy uczniowie skorzystali  z ekstremalnej zjeżdżalni o długości 60 m. którą można było zjechać z wieży  

              Potem wszyscy udali się na obiad , po którym był jeszcze spacer po słynnym krynickim deptaku, zakup lodów i pamiątek.

              Wspomnienia  z wycieczki, wiadomości o pszczołach, piękne widoki, na długo pozostaną w pamięci wszystkich.

               

               

              Janusz Tys