XL Zlot Młodzieży Bieszczady 2017
W dniach od 04 - 07 października 2017 jak co roku od wielu lat odbył się kolejny Wojewódzki Zlot Młodzieży PTSM w Bieszczadach. W tym roku był to już jubileuszowy czterdziesty Zlot, bo tyle już lat młodzież szkolna z różnych szkół Podkarpacia corocznie wędruje po bieszczadzkich szlakach.
Naszą szkołę, która już od 22 lat regularnie uczestniczy w tej imprezie, reprezentowała młodzież z klasy drugiej gimnazjum wraz z opiekunami Markiem Kurconiem i Januszem Tysem. Pierwsze trzy dni Zlotu nasi uczniowie spędzili w Bieszczadach, a bazą było Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lutowiskach. Wszyscy mieli okazję zapoznać się ze swoimi rówieśnikami z innych szkół, z SP Myczków, SP Głowienka i SP Lesko, z którymi razem tworzyli jedną z grup zlotowych.
Uczestnictwo w Zlotach jest wspaniałą okazją dla młodzieży szkolnej do poznania walorów krajoznawczo turystycznych Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórza. Wędrówka na trasach zlotowych kształtuje u młodzieży postawy i nawyki uprawiania turystyki kwalifikowanej, aktywnego wypoczynku po nauce, kultury wycieczkowania. Udział w konkursach organizowanych podczas zakończenia Zlotu daje możliwości sprawdzenia wiedzy i umiejętności turystycznych. Organizowane imprezy krajoznawczo-turystyczne są pomocne dla szkoły w realizacji edukacji regionalnej, prozdrowotnej i ekologicznej.
W pierwszy dzień uczestników czekało nie lada wyzwanie, wyjście na najwyższy szczyt Bieszczadów Tarnicę o wysokości 1346 m n.p.m. Temu zadaniu podołali wszyscy, pogoda również dopisała, a nagrodą za trud i wysiłek były wspaniałe widoki i przepiękne panoramy rozciągające się z najwyższego szczytu Bieszczadów. W drugi dzień młodzież wyruszyła na trasę prowadzącą do znajdującej się w paśmie Otrytu słynnej „Chaty Socjologa”. Szlak prowadził przez widokowe polany nad Lutowiskami, między innymi przez miejsca gdzie kręcone były sceny do filmu „Pan Wołodyjowski” a potem przez gęste lasy Otrytu. Była to okazja do obserwacji dzikiej przyrody, oraz do zbierania grzybów które w dużych ilościach rosły przy szlaku.
Po zakończeniu wędrówek w Bieszczadach, spotkanie wszystkich grup młodzieży oraz podsumowanie i zakończenie Zlotu zorganizowano w dniach 06 – 07.10.2017 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym oraz Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku
W godzinach popołudniowych w piątek młodzież miała okazję sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności. Przeprowadzono konkursy: krajoznawczy [oceniany indywidualnie i drużynowo w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych (kl. VII SP oraz II i III gimnazjum)], ekologiczny, wiedzy o PTSM i SSM (oceniane indywidualnie w obu kategoriach wiekowych).
Nasi uczniowie bardzo dobrze spisali się w konkursach zlotowych zdobywając II miejsce w konkursie piosenki turystycznej, II miejsce drużynowo w konkursie krajoznawczym, III miejsce w konkursie wiedzy o PTSM zdobyła Julia Pelczarska, IV miejsce w konkursie krajoznawczym indywidualnym zdobyła Nina Prorok, IV miejsce w konkursie ekologicznym wywalczyła Karolina Pelczarska.
W godzinach wieczornych wszyscy spotkali się w sali widowiskowej Bieszczadzkiego Domu Kultury aby uczestniczyć w przesłuchaniach konkursu piosenki turystycznej oraz warsztatach krajoznawczych - konkursowej prezentacji multimedialnej „Moja mała Ojczyzna”. W sobotę odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie Zlotu, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: Stanisław Fundakowski – Wicekurator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Maria Latusek – reprezentująca Urząd Miasta i Gminy w Lesku, Tomasz Prawda – dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lesku, uczestnicy Zlotu wraz z opiekunami oraz zespół organizacyjny, któremu przewodniczył Jan Barut – prezes Oddziału PTSM w Krośnie. Podczas zakończenia imprezy ogłoszone zostały wyniki konkursów, laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Na zakończenie Zlotu wystąpiła młodzież z Gimnazjum w Rymanowie, Połomi i Trześniowie – laureaci konkursu piosenki turystycznej.
Janusz Tys
Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty.
Uczniowie klasy VII pod opieką wychowawczyni przygotowali i przedstawili uroczystą akademię, w której uczestniczyli nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaproszeni goście - nauczyciele emerytowani.
Uroczyste obchody rozpoczęło uhonorowanie Nagrodą Dyrektora Szkoły wyróżnionych nauczycieli oraz pracowników obsługi.
Tegoroczny scenariusz uroczystości przepełniony był humorystycznym akcentami. Nie zabrakło scenek kabaretowych oraz słów wyrażających wdzięczność nauczycielom za opiekę i trud włożony w nauczanie i wychowanie.
Dyrektor szkoły, nauczyciele oraz uczniowie składają serdeczne podziękowania gościom za przyjęcie zaproszenia i udział w akademii.
Anna Wermińska-Smoleń
Dzień chłopaka
Dzień chłopaka w naszej szkole.
Dzień Chłopaka to jedna z wielu uroczystości, które wpisują się w harmonogram imprez szkolnych. W naszej szkole, jak co roku, w każdej klasie chłopcy otrzymali upominki od swoich koleżanek z klasy. Samorząd Uczniowski zorganizował również dyskotekę dla wszystkich uczniów. Młodszym uczniom różne zabawy przy muzyce zapewniły starsze koleżanki z klas gimnazjalnych. Oprócz tego, w ramach tzw. „dni tematycznych”, każdy uczeń, który miał w tym dniu czapkę kaszkietówkę był zwolniony z pytania. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.
Samorząd Uczniowski
Ogłoszenie
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice!
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursów kuratoryjnych z poszczególnych przedmiotów. Linki do nich znajdują się poniżej:
http://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2017/09/regulamin_konkursow_przedmiotowych_2017.doc
http://www.ko.rzeszow.pl/_wp/wp-content/uploads/2017/09/zalaczniki_regulamin_konkursu_2017.doc
Za wszystkich uczestników trzymamy mocno kciuki!
Bieg po złoto
Podczas Powiatowych Igrzysk Dzieci, które odbyły się 19 września na stadionie w Brzozowie nie miał sobie równych w biegu na 60 m uczeń naszej szkoły Jakub Prugar.
Były to pierwsze zawody w tym roku szkolnym, również uczniowie po raz pierwszy mogli skorzystać z wyremontowanego stadionu w Brzozowie, między innymi wszystkie biegi odbywały się na nowej, tartanowej nawierzchni, która zastąpiła stary żużel.
Ponieważ do biegu na 60 m zgłosiło się wielu chętnych, rywalizacja odbywała się w kilku biegach eliminacyjnych, uczniowie którzy uzyskali najlepsze czasy mieli spotkać się w biegu finałowym. Nasz uczeń Jakub Prugar zwyciężył w swoim biegu eliminacyjnym uzyskując czas 9,14 sekundy. Był to najlepszy czas biegów eliminacyjnych.
Podczas biegu finałowego Jakub nie dał szans przeciwnikom i zdecydowanie zwyciężył osiągając bardzo dobry czas 8 sekund i 55 setnych. Nagrodą było pierwsze miejsce na podium, złoty medal oraz awans do zawodów wojewódzkich w Rzeszowie.
W Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci, które odbyły się 26 września w Rzeszowie nasz uczeń spisał się bardzo dobrze zajmując 2 miejsce w biegu eliminacyjnym, a ostatecznie 9 miejsce w klasyfikacji ogólnej w biegu na 60 m. Zaledwie 1 setna sekundy dzieliła go od awansu do biegu finałowego, w którym uczestniczyło 8 zawodników.
Gratulacje dla naszego młodego zawodnika.
Janusz Tys
Narodowe czytanie 2017
Narodowe Czytanie to prowadzona od 2012 roku ogólnopolska akcja publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich pod patronatem Pary Prezydenckiej.
Celem akcji jest propagowanie bogactwa polskiej literatury, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmacnianie narodowej tożsamości.
Dramat Stanisława Wyspiańskiego zwyciężył podczas internetowego głosowania spośród czterech propozycji. Pokonał "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego, "Pamiątki Soplicy" Henryka Rzewuskiego i "Beniowskiego" Juliusza Słowackiego. Łącznie oddano blisko 37 tys. głosów, a „Wesele” uzyskało prawie 18 tys. głosów.
Wesele-dramat w trzech aktach, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, powstało na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic.
Prapremiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie.
W tym samym roku w Krakowie Wesele zostało opublikowane po raz pierwszy.
Dramat Wyspiańskiego został dotychczas przetłumaczony na ponad 10 języków.
W języku polskim ukazało się ponad 120 wydań Wesela.
W tym roku po raz pierwszy przetłumaczono Wesele na język migowy.
Stanisław Wyspiański (1869-1907) – poeta, dramatopisarz, malarz, inscenizator – był jednym z najgenialniejszych polskich artystów. Wybitny przedstawiciel Młodej Polski zajmował się wieloma dziedzinami sztuki. Uprawiał malarstwo, pisał utwory liryczne i dramatyczne, libretta oper, projektował witraże, meble, a nawet strój dla Lajkonika. Został pochowany w Krypcie Zasłużonych w podziemiach kościoła oo. Paulinów na Skałce.
Biblioteka Publiczna w Trześniowie oraz szkoła podstawowa włączyły się w akcję, która miała miejsce 2 września o godz. 10.00 w bibliotece w Trześniowie.
Pani Bożena Krępulec przeczytała list prezydenta o potrzebie przeprowadzania akcji czytania, następnie zapoznała uczestników z krótkim streszczeniem utworu i biografią Stanisława Wyspiańskiego.
Utwór czytano z podziałem na role. W poszczególne postacie wcielali się obecni uczniowie 2 i 3 klasy gimnazjum oraz 6 i 7 klasy szkoły podstawowej i 2 klasy liceum oraz dorośli.
Aby tradycji stało się zadość p. Bożenka przygotowała dla gości weselnych poczęstunek.
I ja tam byłam, a co usłyszałam i widziałam, skromnie opisałam i na zdjęciach uwieczniłam.
Krystyna Wojtoń
Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęty!
W dniu dzisiejszym - 4 września 2017 r. odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Główne uroczystości poprzedziła Msza Św. w Kościele Parafialnym w Trześniowie. Następnie wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie całą społeczność szkolną powitała Pani Dyrektor - Joanna Kaczor. W swoim przemówieniu życzyła uczniom jak najlepszych wyników w nauce, rodzicom - radości z edukacyjnych sukcesów swoich pociech, natomiast nauczycielom i pracownikom obsługi - satysfakcji z pracy zawodowej, wytrwałości w niesieniu przysłowiowego "kaganka oświaty" oraz wszelkiej pomyślności osobistej. Kolejnym punktem programu uroczystości był występ uczniów, którzy pod kierunkiem Pani Jadwigi Duszy i Pani Beaty Łotuszki przygotowali ciekawy program artystyczny, którego zwieńczeniem było przecięcie wstęgi, jako symboliczne rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018. Na koniec uczniowie spotkali się w swoich klasach z wychowawcami, którzy przekazali im najważniejsze sprawy organizacyjne. Podsumowując dzisiejszą uroczystość myślę, że na długo zostanie w pamięci wszystkich, a każdy z nas z nową siłą i energią będzie w tym roku szkolnym realizował swoje zamierzone cele i podejmował nowe wyzwania, bo przecież szkoła to wielka przygoda naszego życia...
Joanna Kaczor
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Trześniowie serdecznie zapraszają Uczniów i Rodziców na inaugurację nowego roku szkolnego, która odbędzie się
w poniedziałek 4 września 2017 r.
W programie uroczystości:
- o godz. 900 Msza Św. w Kościele Parafialnym w Trześniowie,
- ok. godz. 1000 okolicznościowa akademia na sali gimnastycznej w budynku szkoły,
- klasowe spotkania z wychowawcami.
Zaopatrzenie w podręczniki na rok szkolny 2017 / 2018
Szkolny zestaw podręczników w kl. I Szkoły Podstawowej
im. gen. B. Prugara-Ketlinga w roku szkolnym 2017/2018.
Lp.
Autor
Tytuł
Wydawnictwo.
1.
Jolanta Dymarska
Jadwiga Hanisz
Marzena Kołaczyńska
Beata Nadarzyńska
„Nowi Tropiciele”. Podręczniki. Części 1 - 5
WSiP
2.
Agnieszka Banasiak
Agnieszka Burdzińska
Jolanta Dymarska
Marzena Kałaczyńska
Agnieszka Kamińska
Rafał Kamiński
Beata Nadarzyńska
„Nowi Tropiciele”. Karty ćwiczeń. Części 1 - 5
WSiP
3.
Jennifer Heath
i Philip James
Hello Explorer –podręcznik + ćwiczenia
Nowa Era
Szkolny zestaw podręczników w kl. II Szkoły Podstawowej
im. gen. B. Prugara-Ketlinga w roku szkolnym 2017/2018.
Lp.
Autor
Tytuł
Wydawnictwo.
1.
Jolanta Brzózka
Katarzyna Harmak
Kamila Izbińska
Anna Jasiocha
Wiesław Went
„Ćwiczenia z pomysłem” Części 1 - 4
„Ćwiczenia z pomysłem”. Matematyka. Części 1-4
WSiP
2.
Sarah Howell
Young Treetops 2. Podręcznik + Ćwiczenia
Oxford
Szkolny zestaw podręczników w kl. III Szkoły Podstawowej
im. gen. B. Prugara-Ketlinga w roku szkolnym 2017/2018.
Lp.
Autor
Tytuł
Wydawnictwo.
1.
Jolanta Brzózka
Katarzyna Harmak
Kamila Izbińska
Anna Jasiocha
Wiesław Went
„Ćwiczenia z pomysłem” Części 1 - 4
„Ćwiczenia z pomysłem”. Matematyka. Części 1-4
WSiP
2.
Sarah Howell
Lisa Kester-Dodgson
Young Treetops 3. Podręcznik + Ćwiczenia
Oxford
Szkolny zestaw podręczników w kl. IV Szkoły Podstawowej
im. gen. B. Prugara-Ketlinga w roku szkolnym 2017/2018.
Lp.
Autor
Tytuł
Wydawnictwo.
1.
Ewa Horwath
Anita Żegleń
„Słowa z uśmiechem”. Literatura i kultura.
„Słowa z uśmiechem”. Nauka o języku i ortografia
+ zeszyt ćwiczeń
WSiP
2.
M. Dobrowolska
M. Jucewicz
M. Karpiński
P. Zarzycki
„Matematyka z plusem 4”. Podręcznik + ćwiczenia wersja C
GWO
3.
Bogumiła Olszewska
Wiesława Surdyk –Fortsch
Grzegorz Wojciechowski
„Wczoraj i dziś 4”. Podręcznik + ćwiczenia
Nowa Era
4.
Maria Marko – Worłowska
Feliks Szlajfer
Joanna Stawarz
„Tajemnice przyrody 4”. Podręcznik + ćwiczenia
Nowa Era
5.
Michał Kęska
„Lubię to 4”.
Nowa Era
6.
Monika Gromek
Grażyna Kilbach
“Lekcja muzyki 4”
Nowa Era
7.
Jadwiga Lukas
Krystyna Onak
“Do dzieła ! 4”
Nowa Era
8.
Marta Łabecka
Lech Łabecki
“Jak to działa? 4”
Nowa Era
9.
Ks. Waldemar Janiga
„Jestem chrześcijaninem”
Gaudium
10.
Jennifer Heath
i Sue Clarks
“Junior Explorer” –podręcznik + ćwiczenia
Nowa Era
Szkolny zestaw podręczników w kl. V Szkoły Podstawowej
im. gen. B. Prugara-Ketlinga w roku szkolnym 2017/2018.
Lp.
Autor
Tytuł
Wydawnictwo.
1.
Agnieszka Łuszczek
Anna Murdzek
„Między nami” kl. 5 – podręcznik i ćwiczenia wersja B
GWO
2.
M. Dobrowolska
M. Jucewicz
M. Karpiński
P. Zarzycki
„Matematyka z plusem 5”. Podręcznik + ćwiczenia wersja C
GWO
3.
Grzegorz Wojciechowski
„Wczoraj i dziś 5”. Podręcznik + ćwiczenia.
Nowa Era
4.
Marcin Braun
Wojciech Grajkowski
Marek Więckowski
„Na tropach przyrody 5”. Podręcznik + ćwiczenia.
Nowa Era
5.
Michał Kęska
„Lubię to 5”
Nowa Era
6.
Monika Gromek
Grażyna Kilbach
“Lekcja muzyki 5”
Nowa Era
7.
Jadwiga Lukas
Krystyna Onak
“Do dzieła ! 5”
Nowa Era
8.
Marta Łabecka
Lech Łabecki
“Jak to działa? 5”
Nowa Era
9.
Jennifer Heath
i Sue Clarks
“Oxford Steps Forward”
cz. 2 – podręcznik + ćwiczenia
Oxford
Szkolny zestaw podręczników w kl. VI Szkoły Podstawowej
im. gen. B. Prugara-Ketlinga w roku szkolnym 2017/2018.
Lp.
Autor
Tytuł
Wydawnictwo.
1.
Agnieszka Łuczak
Anna Murdzek
„Między nami” 6 – podręcznik + ćwiczenia wersja B
GWO
2.
Paul A. Davies
Paul Shipton
Tim Falla
Sylvia Wheeldon
„Steps Forward” cz. 3 – podręcznik + ćwiczenia
Oxford
3.
Monika Gromek
Grażyna Kilbach
„Lekcja muzyki 6” - podręcznik
Nowa Era
4.
Jadwiga Lukas
Krystyna Onak
„Do dzieła! 6” - podręcznik
Nowa Era
5.
Grzegorz Wojciechowski
„Wczoraj i dziś” 6 – podręcznik
Nowa Era
6.
Marcin Braun
Marek Więckowski
Wojciech Grajkowski
„Na tropach przyrody 6” – podręcznik + ćwiczenia
Nowa Era
7.
Małgorzata Dobrowolska
Marta Jucewicz
Piotr Zarzycki
„Matematyka z plusem 6” – podręcznik + ćwiczenia wersja C
GWO
8.
Michał Kęska
„Lubię to” - podręcznik
Nowa Era
9.
Marta Łabecka
Lech Łabecki
„Jak to działa? 6” - podręcznik
Nowa Era
Szkolny zestaw podręczników w kl. VII Szkoły Podstawowej
im. gen. B. Prugara-Ketlinga w roku szkolnym 2017/2018.
Lp.
Autor
Tytuł
Wydawnictwo
1.
Ewa Horwath
Grażyna Kiełb
„Bliżej słowa”. Podręcznik + ćwiczenia.
WSiP
2.
M. Dobrowolska
M. Jucewicz
M. Karpiński
„Matematyka z plusem 7”. Podręcznik + ćwiczenia.
GWO
3.
G. Francuz-Ornat
T. Kulawik
M. Nowotny-Różańska
„Spotkania z fizyką” – podręcznik.
Nowa Era
4.
Stanisław Roszak
Anna Łaszkiewicz
Jarosław Kłaczkow
„Wczoraj i dziś 7”. Podręcznik + ćwiczenia.
Nowa Era
5
Maria Tuz
Barbara Dziedzic
„Planeta Nowa kl. VII”
Nowa Era
6.
Małgorzata Jefimow
„Puls życia 7” Podręcznik.
Nowa Era
7.
Jan Kulawik
Teresa Kulawik
Maria Litwin
„Chemia Nowej Ery 7” – podręcznik.
Nowa Era
8.
Grażyna Koba
„Lubię to 7”
Nowa Era
9.
Monika Gromek
Grażyna Kilbach
“Lekcja muzyki 7”
Nowa Era
10.
Jadwiga Lukas
Krystyna Onak
“Do dzieła 7”
Nowa Era
11.
Angels Douolc
Philip Mc Elmuray
“Teen Explorer” – podręcznik + ćwiczenia.
Nowa Era
12.
Giorgio Motta
“Magnet Smart 1” – podręcznik + ćwiczenia.
LEKTOR KLETT
Szkolny zestaw podręczników w kl. II gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018.
Lp.
Autor
Tytuł
Wydawnictwo
1.
Agnieszka Łuszczak
Ewa Prylińska
„Między nami” kl.2 – podręcznik + ćwiczenia
GWO
2.
Małgorzata Dobrowolska
„Matematyka z plusem 2” - podręcznik + ćwiczenia.
GWO
3.
G. Francuz-Ornat
T. Kulawik
M. Nowotny-Różańska
„Spotkania z fizyką” cz. 3 – podręcznik.
Nowa Era
4.
Stanisław Roszak
„Śladami przeszłości 2” – podręcznik.
Nowa Era
5
Bożena Dobosik
Adam Hibszer
Józef Soja
„Puls Ziemi 2” – podręcznik.
Nowa Era
6.
Małgorzata Jefimow
„Puls życia 2” – podręcznik.
Nowa Era
7.
Jan Kulawik
Teresa Kulawik
Maria Litwin
„Chemia Nowej Ery 2” – podręcznik.
Nowa Era
8.
Natalia Mrozkowiak
„Sztuka tworzenia” - podręcznik
Nowa Era
9.
Waldemar Czyżewski
“Technika w praktyce” Zajęcia elektroniczne - podręcznik
Nowa Era
10.
Maria Wesołowska - Starnawska
Witold Starnawski
Andrzej Pilipiuk
“Bliżej świata” - podręcznik
Nowa Era
11.
Ben Wetz
Diana Pye
Danuta Gryca
Jenny Quintana
Alicja Gałązka
“New English Plus” cz. 3 – podręcznik + ćwiczenia
Oxford
12.
Giorgio Motta
“Magnet Smart 2” – podręcznik + ćwiczenia.
LEKTOR KLETT
Szkolny zestaw podręczników w kl. III gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018.
Lp.
Autor
Tytuł
Wydawnictwo
1.
Agnieszka Łuszczak
Ewa Prylińska
„Między nami” kl.3 – podręcznik + ćwiczenia
GWO
2.
Małgorzata Dobrowolska
„Matematyka z plusem 3” - podręcznik + ćwiczenia.
GWO
3.
G. Francuz-Ornat
T. Kulawik
M. Nowotny-Różańska
„Spotkania z fizyką” cz. 4 – podręcznik.
Nowa Era
4.
Stanisław Roszak
Anna Łaszkiewicz
„Śladami przeszłości 3” – podręcznik.
Nowa Era
5
Roman Malarz
„Puls Ziemi 3” – podręcznik.
Nowa Era
6.
Małgorzata Jefimow
„Puls życia 3” – podręcznik.
Nowa Era
7.
Jan Kulawik
Teresa Kulawik
Maria Litwin
„Chemia Nowej Ery 3” – podręcznik.
Nowa Era
8.
Natalia Mrozkowiak
„Sztuka tworzenia” - podręcznik
Nowa Era
9.
Jan Oleszkowicz
“Gra muzyka” - podręcznik
Nowa Era
10.
Maria Wesołowska - Starnawska
Witold Starnawski
Andrzej Pilipiuk
“Bliżej świata” - podręcznik
Nowa Era
11.
Ben Wetz
Diana Pye
Jenny Quintana
“New English Plus” cz. 4 – podręcznik + ćwiczenia
Oxford
12.
Giorgio Motta
“Magnet Smart 3” – podręcznik + ćwiczenia.
LEKTOR KLETT
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj."
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół w Trześniowie odbyło się
w atmosferze pożegnania odchodzącej na emeryturę Pani Dyrektor Aliny Prorok.W historii tutejszej szkoły Pani Alina Prorok zapisała się 35-letnim stażem pracy. Najpierw pracowała jako nieoceniony nauczyciel-polonista. Później przez 25 lat pełniła funkcję dyrektora. Uroczystość pożegnania to chwile wielkich wzruszeń, podziękowań, życzeń, które na ręce Pani Dyrektor złożyli:
- uczniowie, którzy najpiękniej, jak potrafili, pożegnali ją słowem, wierszem, piosenką
i tańcem. Cała społeczność szkolna chętnie włączyła się w organizację tej akademii i był to przegląd artystycznego dorobku szkoły, złożony w hołdzie odchodzącej Pani Dyrektor,- koledzy-nauczyciele, w imieniu których głos zabrała pani Joanna Kaczor i w prostych słowach, pięknie wyraziła to, co każdy zebrany na sali czuł w tej doniosłej, a zarazem
smutnej chwili,- rodzice - reprezentowani przez Panią Annę Bałaban i Panią Bernardę Przybyłę-Zarembę,
- radny Rady Gminy Haczów, a jednocześnie sołtys Trześniowa - Pan Tadeusz Wójcik.
Jan Paweł II powiedział: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Pani Dyrektor - Alina Prorok jest właśnie takim człowiekiem. Przez wiele lat swojej pracy pokazywała nam, z jaką odpowiedzialnością i zaangażowaniem należy ją wykonywać. Miała na względzie przede wszystkim dobro uczniów i nauczycieli, służyła drugiemu człowiekowi.
W imieniu wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów pragniemy podziękować za wszystko, co dla nas zrobiła. A przede wszystkim chcemy przypomnieć efekty jej 25-letniej działalności:
- remont budynku szkoły, budowę hali sportowej, boiska wielofunkcyjnego, nadanie imienia szkole, wyposażanie pracowni komputerowej, klas - w tablice interaktywne.
- promowanie szkoły w środowisku lokalnym poprzez organizację różnego rodzaju imprez
i akademii.- rozsławianie dobrego imienia szkoły w Europie: wyjazd z uczniami do Brukseli i zwiedzanie siedziby Parlamentu Europejskiego,
- współpraca z wieloma osobami i instytucjami, by wszystkim uczniom i nauczycielom lepiej się uczyło i pracowało,
- zaangażowanie w gromadzeniu funduszy z różnych żródeł z przeznaczeniem na cele szkolne.
Najbardziej jednak zapamiętamy to, że w natłoku swoich obowiązków, znajdowała czas, by zauważać nasze problemy i potrzeby, które tak, jak umiała, starała się rozwiązywać.
Ile materiałów budowlanych przewiozła swoim samochodem podczas remontu szkoły?
Ile problemów uczniowskich rozwiązywała w swoim gabinecie? Ile decyzji podejmowała w trosce o szeroko rozumiane dobro szkoły?Za to wszystko z całego serca, szczerze jej DZIĘKUJEMY!
Droga Pani Dyrektor!
Na nadchodzące lata życzymy wspaniałych dni w życiu osobistym, dużo zdrowia
i czasu na realizację własnych pasji i marzeń. Pragniemy, by w Pani pamięci pozostały wspólnie spędzone chwile, wspólne radości i troski. Dziękujemy za to, że byłaś dla nas wszystkich wzorem. Prosimy o zachowanie nas w sercu i pamięci.Koleżanki i Koledzy, Uczniowie i Rodzice z Zespołu Szkół w Trześniowie
23 czerwca 2017 r. odbyło się również pożegnanie gimnazjalistów. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum przedstawili krótki program artystyczny, na który złożyły się scenki z życia szkoły
a także tańce w wykonaniu dziewcząt i chłopców. Swoją wdzięczność nauczycielom za wieloletni trud dydaktyczno – wychowawczy wyrazili symbolicznym kwiatkiem. Rodzicom uczniów klasy trzeciej, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, Dyrektor Szkoły wraz z Wychowawczynią wręczyły listy gratulacyjne. Specjalne podziękowania otrzymali także rodzice, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły.„Aby jedynymi łzami, które pojawią się w Waszych oczach były kryształowe łzy szczęścia, aby radosnego uśmiechu na Waszych twarzach nie zakryły ciężkie chmury smutku, aby płatki róż wyścielały drogę Waszego Przeznaczenia” – tymi słowami pożegnano tegorocznych absolwentów.
Następnie Pani Dyrektor ogłosiła wyniki gminnego konkursu „Najlepsza klasa” i wręczyła zwycięskiej klasie IV symboliczny czek na kwotę 1000,00 zł, który odebrała jej przewodnicząca Urszula Kaczor. Wręczono również książki i dyplomy najaktywniejszym czytelnikom. Prym wśród nagrodzonych wiedli uczniowie klas I – III szkoły podstawowej.
Za najlepsze wyniki w nauce uczniowie otrzymali stypendia. W szkole podstawowej najwyższą średnią uzyskała uczennica klasy IV Patrycja Krawiec – 5,64, natomiast w gimnazjum – uczeń klasy II Jan Majchrowicz – 5,5. Fundatorem stypendium dla uczennicy szkoły podstawowej był już po raz kolejny Ksiądz Proboszcz Witold Szmyd.
Uroczystość zakończyła się złożeniem przez Panią Dyrektor Gronu Pedagogicznemu
i uczniom wakacyjnych życzeń – słońca, pogody ducha i wspaniałego wypoczynku oraz rozdaniem cenzurek przez wychowawców klasowych.
Pożegnanie kl. III Gimnazjum
Pożegnanie kl. III gimnazjum przez kl. II gimnazjum.
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, ale też pożegnań. Kwintesencją tego jest tegoroczne hasło „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Mury szkoły opuszcza młodzież kończąca naukę w gimnazjum. Z tej okazji, 22 czerwca 2017 r., kl. II gimnazjum, pożegnała swoich starszych kolegów krótkim przedstawieniem. W pierwszej części akademii kl. II g. uświadomiła absolwentom, że przed nimi długa i niekiedy trudna droga, pełna wybojów i zakrętów. To droga , która prowadzi ich w dorosłe życie. W scence z pokładem samolotu kl. III zobaczyła, że dzisiaj jest to ich czas odlotu, ale czas i miejsce przylotu jest jeszcze nieznane.
W drugiej części absolwenci stali się uczestnikami teleturnieju „Jeden z dwunastu”, gdzie wykazywali się wiedzą z różnych dziedzin zdobytą w gimnazjum. Najciekawszą okazała się kategoria „zagadki o III gimnazjum”.
Na koniec usłyszeliśmy piosenkę „Szczęśliwej drogi już czas”, podczas której uczniowie klasy II podarowali absolwentom skromne upominki, które będą przypominać wspólnie spędzony czas w naszej szkole.
Beata Rymarowicz
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy " Leon "
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy ,, Leon”
W dniu 27 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy ,, Leon’’, który dotyczył sprawności zintegrowanych uczniów klas I –III szkoły Podstawowej. Wyniki otrzymaliśmy 15 czerwca.
W konkursie wzięło udział 3015 uczniów klas trzecich z całej Polski. Miał on formę testu składającego się z pytań sprawdzających wiedzę z edukacji polonistycznej, matematycznej i środowiskowej.
W ,,Leonie” próbowało swoich sił 6 uczennic z klasy III Szkoły Podstawowej w Trześniowie.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Dominika Siudyła: 98% - miejsce II - dyplom laureata i nagroda książkowa – ilustrowany słownik angielsko- polski polsko-angielski
Amelia Zubik: 86% - miejsce VII - dyplom laureata
Klaudia Kołodziejczyk: 82% - miejsce IX - dyplom laureata
Sandra Kwolek : 73% - miejsce XIII
Nikola Pelczarska: 66% - miejsce XVI
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w klasie IV
Dorota Ladzińska
II Gminny Turniej Sportowy w "Dwa ognie"
II Gminny Turniej Sportowy w ,, Dwa ognie’’
W dniu 13 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Trześniowie odbył się II Gminny Turniej Sportowy w ,,Dwa ognie’’ dla uczniów klas początkowych.
W rywalizacji wzięło udział pięć drużyn. Rozegrano 10 meczy po 10 minut, czyli mógł się zmierzyć każdy z każdym.
Dzieci podchodziły do rywalizacji z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Turniej został przeprowadzony w atmosferze ,, fair play”, nad którym czuwał nauczyciel wych. fizycznego w Zespole Szkół w Trześniowie – Janusz Tys.
W rezultacie I miejsce zajęła drużyna gospodarzy w skład której wchodzili uczniowie z klasy III: Filip Klasa, Hubert Bogaczewicz, Jakub Kwolek, Dawid Opaliński, Miłosz Opaliński i Eryk Szymański – kapitan.
II miejsce wywalczyła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Malinówce.
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie.
IV miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej
V miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej we Wzdowie.
Zwycięskie zespoły zostały nagrodzone pucharami ze słodką niespodzianką
i dyplomami. Pozostali zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkości. Organizatorzy przygotowali także cukierki dla kibiców, którzy głośno dopingowali grającym.
Głównym celem imprezy nie była jednak klasyfikacja, lecz krzewienie wśród najmłodszych aktywności fizycznej i dobra zabawa, a to się chyba udało.
Dorota Ladzińska
Beata Łotuszka
Wizyta przedszkolaków
WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW
Dnia 8 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I mieli zaszczyt gościć w swojej klasie przedszkolaków z grupy „0” wraz z wychowawczyniami. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem swojej pani przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów scenkę pt. „O czarownicy, która nie dbała o zdrowie”, której tematyka nawiązywała do zasad higieny i troski o zdrowie. W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie klasy pierwszej wcielając się w swoje role.
Zabawne dialogi i pouczające piosenki wywołały uśmiech na twarzach publiczności.
Koncert dla Mamy i Taty pt."Cudownych rodziców mam".
11 czerwca 2017 r. w Sali Domu Ludowego w Trześniowie, odbył się niecodzienny koncert dla mamy i taty, pt.”Cudownych rodziców mam”. Uczniowie Zespołu Szkół w Trześniowie pod kierunkiem Pani Joanny Kaczor i przy udziale Pani Jadwigi Duszy i Pana Bogusława Malinowskiego, przygotowali nietypowy, śpiewająco-taneczny „bukiecik” dla wszystkich rodziców- i tych młodych i tych starszych. Nasza impreza, jak się okazało połączyła pokolenia. W tym wyjątkowym dniu nasi uczniowie słowem i piosenką wyrazili miłość i wdzięczność za rodzicielską dobroć i cierpliwość oraz serce, które tak wiele rozumie i wspaniałomyślnie wybacza.
Na wstępie Pani Dyrektor - Alina Prorok powitała przybyłych gości a następnie Wójt Gminy Haczów- Pan Stanisław Jakiel, wręczył nagrody za udział w konkursie pt. „Piękno naszej okolicy”. Pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 1800 zł zdobyli uczniowie klasy II i III gimnazjum, w składzie: Jakub Prugar, Bartłomiej Krawiec, Jan Majchrowicz i Damian Ostrowski. Opiekunem grupy była Pani Anna Wermińska-Smoleń. Wyróżnienie i nagrodę w kwocie 400 zł otrzymała grupa z klasy I gimnazjum, w składzie: Karolina Prugar, Albert Stączek i Michał Tomaszewski. Opiekunem grupy była Pani Joanna Kaczor. Po tym miłym akcencie wszyscy zgromadzeni goście i rodzice mogli obejrzeć i usłyszeć swoje pociechy, które pięknie recytowały wiersze, tańczyły lub śpiewały specjalnie dedykowane utwory. Nasi wokaliści zaprezentowali bardzo znane lub mniej słyszane utwory dla mamy i taty, np. Urszula Kaczor wykonała utwór pt. „Za każdy uśmiech twój”, Adrian Orłowski – „Dzięki Wam” oraz „List do T.”, Paulina Wojtuń- „Dla Mamy” oraz „Cudownych rodziców mam”, natomiast Jolanta Ryba – „Prywatną madonnę” oraz przejmujący utwór pt. „List do Matki”. W trakcie tego utworu na scenę wjechał listonosz – Michał Kaczor, który na chwilę przerwał uroczystość, aby każdemu rodzicowi doręczyć specjalny, priorytetowy list. Niektóre utwory wykonywane przez naszych solistów wzbogacone były gitarowym akompaniamentem Jakuba Pelca i Macieja Kołodzieja. Do finałowej piosenki pt. „Cudownych rodziców mam” wszyscy zgromadzeni goście i rodzice poderwali się do tańca. Na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców działającą przy Zespole Szkół w Trześniowie. W jego trakcie można było zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy, w wykonaniu drużyny dziewcząt z Gimnazjum, które w bieżącym roku szkolnym odniosły w tej dziedzinie znaczące sukcesy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości w galerii zdjęć.
Joanna Kaczor
Wycieczka Ojców-Wieliczka-Zakopane
W dniach 30.05-01.06.2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Trześniowie odbyli szkolną wycieczkę na trasie Ojców –Wieliczka –Zakopane - Bukowina Tatrzańska. Opiekunami wycieczki były panie: Jadwiga Dusza, Anna Wermińska-Smoleń i Joanna Kaczor. Pierwszego dnia wyprawy zwiedziliśmy malowniczy Ojcowski Park Narodowy, z jego głównymi atrakcjami, takimi jak Grota Łokietka czy Brama Krakowska. Wspólnie z przewodnikiem spacerowaliśmy Doliną Prądnika, podziwiali malownicze krajobrazy i słuchali barwnych opowieści i legend związanych z tym terenem. Następnie wyruszyliśmy do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie zwiedziliśmy Trasę Górniczą, która w przeciwieństwie do Trasy Turystycznej jest aktywną formą zwiedzania. W trakcie tej wyprawy byliśmy praktykantami górniczymi i przebrani w kombinezony, kaski z lampami i pochłaniaczami tlenku węgla zjechaliśmy do kopalni pod okiem wymagającego przodowego. Mieliśmy tam do wykonania różne prace, które uzmysłowiły nam, że zawód górnika nie był i nie jest łatwy. Okazało się, że nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z powierzonymi zadaniami i w nagrodę każdy otrzymał certyfikat potwierdzający zdobycie pierwszych szlifów w górniczym fachu.
Po pierwszym dniu, pełnym wrażeń udaliśmy się do Zakopanego, gdzie mieliśmy punkt noclegowy w przepięknym Ośrodku Wypoczynkowym „Jastrzębia Turnia”. Następnego dnia po pysznym śniadaniu udaliśmy się na Gubałówkę, skąd roztacza się piękny widok na Tatry. Resztę dnia spędziliśmy relaksując się w basenach termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej. Ostatni dzień naszej wyprawy przeznaczyliśmy na zwiedzanie wraz z przewodnikiem architektury Podhalańskiej: ulicy Kościeliska, Willi Koliba, Starego Kościółka i Cmentarza na Pękowym Brzyzku, Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach i Jaszczurówki. Nie mogliśmy pominąć skoczni narciarskiej, na którą wjechaliśmy kolejką. Ostatnim punktem naszej wycieczki był zakup pamiątek na Krupówkach. Pełni wrażeń i dobrego humoru, późnym wieczorem wróciliśmy do Trześniowa. Na uwagę zasługuje fakt, iż w trakcie wycieczki wszyscy uczniowie zachowywali się wzorowo i byli bardzo zdyscyplinowani. Zostało to zauważone przez przewodników, właścicieli ośrodka, w którym spaliśmy czy kierowcę autokaru. Nawet kapryśna pogoda, która zwykle panuje w górach także nam sprzyjała. Wszystko to sprawiło, że wszyscy z wycieczki są zadowoleni. Pozostały nam wspomnienia i zdjęcia, którymi pragniemy się podzielić w naszej galerii. Zapraszamy do obejrzenia i z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę – już za rok…
Joanna Kaczor
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie