Drodzy Ósmoklasiści,
Powodzenia na egzaminie, połamania długopisów i trafienia w łatwe dla Was tematy.
Jesteśmy z Wami i trzymamy kciuki.
Drodzy Ósmoklasiści,
Powodzenia na egzaminie, połamania długopisów i trafienia w łatwe dla Was tematy.
Jesteśmy z Wami i trzymamy kciuki.
Szanowni Państwo!
Uprzejmie informuję, że Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, zamierza wzorem lat ubiegłych, przystąpić do organizacji wypoczynku letniego dla dzieci pochodzących z rodzin o niskich dochodach.
Pobyt na kolonii jest wolny od wszelkich opłat zarówno ze strony rodziców (opiekunów) dzieci jak i ze strony gminy dokonującej naboru. Na własny koszt dzieci dojeżdżają jedynie do wyznaczonego przez organizatora miejsca zbiórki.
W 2021 roku wszystkie placówki wypoczynku zostaną zorganizowane na terenie województwa podkarpackiego. Szczegółowe informacje o miejscu wypoczynku, terminie, liczbie ostatecznie przyznanych miejsc oraz organizatorze zostaną Państwu przekazane w terminie późniejszym, po zakończeniu procedury związanej z rozstrzygnięciem otwartego konkursu ofert, który planowany jest na 4 czerwca 2021 r. W związku z powyższym uprzejmie proszę Rodziców o zgłaszanie chętnych dzieci do dyrektora szkoły w terminie do 28 maja 2021 r.
Joanna Kaczor
dyr. szkoły
SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY
pt. „Dlaczego warto uczyć się języków obcych?”
Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Dnia Języków Obcych. Skierowany jest do uczniów klas IV – VIII. Jego celem jest promowanie nauki języków obcych wśród dzieci i młodzieży.
Zadaniem uczestników jest napisanie krótkiego wiersza, rymowanki (w języku polskim) zachęcającego do nauki języków obcych, promocji ich nauki wśród kolegów i koleżanek oraz wskazania korzyści płynących ze znajomości języków. Do wykonania pracy (format A4) oprócz części pisemnej można dołączyć inne elementy graficzne i plastyczne.
Przy ocenie pracy istotny jest sposób jej przedstawienia w formie graficznej, kreatywność, czytelność, staranność i samodzielność w wykonaniu pracy konkursowej.
Gotowe prace, opatrzone imieniem i nazwiskiem autora, należy dostarczyć do pani E. Gefert
do dnia 8 czerwca 2021r.
Dla zwycięzców przewidziano nagrody 😊
Szanowni Rodzice!
Uprzejmie informuję, iż w dniach 10-11. maja 2021 r. odbędą się ostatnie w tym roku szkolnym zdalne wywiadówki, według następującego harmonogramu:
10. maja 2021 r. :
- klasy V, VI od godziny 17.00
- klasa VII od godziny 17.30
- klasa VIII od godziny 18.00
11. maja 2021 r. :
- klasy I, II od godziny 17.00
- klasy III, IV od godziny 17.30
Na spotkanie z wychowawcą klasy proszę zalogować się poprzez konto dziecka w aplikacji Teams.
Joanna Kaczor
Majowe święta przypominają o dorobku Polaków i historii, której znajomość świadczy o naszym patriotyzmie. To idealny moment, aby upamiętniać ważne wydarzenia, które miały miejsce w Ojczyźnie.
Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?
W tym roku majowe święta będziemy obchodzić inaczej niż co roku. Ze względu na pandemię nie będzie ogólnoszkolnych uroczystości. Więc może to dobra okazja, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę w tych dniach świętujemy.
Święto Pracy obchodzone jest od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 r.
W czasach PRL organizowano tego dnia pochody pierwszomajowe. W latach 80. nielegalne demonstracje pierwszomajowe organizowała w opozycji do oficjalnych obchodów podziemna Solidarność
Święto naszych barw narodowych, nie zapomnijmy wywiesić flag!
Pamiętajmy: Każdy może wywiesić dziś flagę, byle z należnym jej szacunkiem. Nie można jej nadużywać. Flaga nigdy nie może dotknąć podłogi, ziemi, bruku lub wody. Zgodnie z etykietą flaga, którą eksponujemy, powinna być czysta, niewyblakła i niepostrzępiona.
W 2021 roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie a drugiej na świecie Konstytucji.
By ratować upadającą ojczyznę, 3 maja 1791 r. Polacy uchwalili pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję, która zakładała wiele istotnych reform. Niestety nie udało się jej wprowadzić, ponieważ już 4 lata później nastąpił trzeci rozbiór Polski i nasz kraj na 123 lata zniknął z mapy Europy.
To dzień symbolizujący wolność i walkę o niepodległą Polskę.
Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji uczniowie klas VI mieli szansę wcielić się w rolę redaktora gazety i zaprojektować jej stronę tytułową. Inspiracją do pracy były wydarzenia omawiane na lekcji historii, a dokładnie postanowienia Sejmu Wielkiego i uchwalenie Konstytucji 3 maja.
Poniżej prace: Marcela, Jakuba, Bartłomieja. Emilii
Szanowni Rodzice,
Informuję, że od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas I-III przechodzą na system nauki hybrydowej. Oznacza to, że część uczniów będzie uczyła się stacjonarnie w szkole, a część zdalnie w domu. Szczegółowy harmonogram nauki w klasach I-III znajdziecie Państwo w wiadomościach przesłanych na e-dzienniku. Informuję jednocześnie, że w naszej szkole prowadzona będzie od poniedziałku opieka świetlicowa dla uczniów, którzy w danym dniu będą uczyć się stacjonarnie.
Poniżej link do Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki, zmieniającego dotychczasowe zasady pracy w szkole.
Rozporządzenie.
Joanna Kaczor
dyr. szkoły
23. kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Zgodnie z tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek. To doroczne święto zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO i ma na celu promowanie czytelnictwa, edytorstwa oraz wiedzy o prawie autorskim.
W obecnych pandemicznych okolicznościach, gdy większość uczniów pozostaje w swoich domach, moc książek powinna być wykorzystywana do wzmacniania więzi między nimi, redukcji stresu, stymulowania ich umysłów i kreatywności. Zachęcamy więc Wszystkich Uczniów naszej szkoły do celebrowania tego święta z dobrą książką w dłoni!
M. Kruczek
Plac zabaw – fajna sprawa! Tam dopiero jest zabawa 😊
Od niedawna na naszym szkolnym podwórku stało się bajecznie kolorowo, a zarazem rekreacyjnie i bardzo nowocześnie. Wszystko za sprawą sfinalizowanej gminnej inicjatywy wyposażenia placówek edukacyjnych w place zabaw. Wartość tej inwestycji zamknęła się w kwocie 36 906,15 zł.
Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie będą mogli spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, korzystając z wielu atrakcyjnych zabawek. W zdrowym ciele - zdrowy duch, a w naszych sercach radość i wdzięczność dla tych, dzięki którym marzenia, szczególnie najmłodszych wychowanków, spełniły się.
Dziękujemy Panu Wójtowi i Radnym Gminy Haczów za wzbogacenie naszej placówki o piękne miejsce relaksu.
Sezon dobrej zabawy na nowym placu przed naszą szkołą uznajemy za rozpoczęty!
Joanna Kaczor
Szanowni Państwo,
W ramach kampanii Klikam z głową oraz projektu #keepCTRL uczymy dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli jak bezpiecznie korzystać z potencjału internetu, gdyż jest on już naszą codziennością, pomaga w nauce, nawiązywaniu kontaktów i rozrywce. Dostęp do technologii cyfrowych daje nam nowe możliwości. Ważne, byśmy potrafili bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie i uczyli tego dzieci.
W związku z powyższym zachęcamy Państwa do zapoznania się z cennym źródłem informacji na ten temat, zawartym w poradniku pt. "Klikam z głową". Wystarczy kliknąć tutaj.
Szanowni Państwo,
Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z psycholog mgr Beatą Liwowską przygotowało bardzo ciekawy film edukacyjny dla rodziców w ramach cyklu poradników "CRL Uczy Rodziców". Motywem przewodnim filmu jest rozwój dziecka. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu.
W środę 14 kwietnia obchodzimy 1055. rocznicę wydarzenia, które symbolicznie uważane jest za początek państwa polskiego, a historycznie za istotny katalizator w procesie jego konsolidacji i eliminacji cech plemienności. Święto Chrztu Polski ustanowiono ustawą z 22 lutego 2019 r., w tym roku obchodzimy je więc po raz trzeci.
„Mesco dux Poloniae baptizatur”, czyli „Mieszko książę Polski ochrzczony”, jak zapisano w „Roczniku kapitulnym krakowskim” przy roku 966. Ten lakoniczny wpis zawiera w sobie ogrom treści i daje nam przekonanie o istniejącej w tym czasie na ziemiach polskich scentralizowanej formie władzy, dzięki czemu właśnie ta data może wyznaczać narodziny państwa polskiego. Nie jest pewna dokładna data i miejsce tego wiekopomnego wydarzenia, wielu historyków podejrzewa jednak Wielką Sobotę 14 kwietnia, dlatego to właśnie ten dzień został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej umownie wyznaczony na nowe święto państwowe.
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie organizuje Podkarpackie Wiosenne Spotkanie z Poezją i Piosenką ...pamiętajcie o ogrodach..., którego celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na ślad jaki zostawimy po sobie przyszłym pokoleniom: suchą i spękaną ziemię...?! Czy się ockniemy i zaczniemy chronić otaczającą nas przyrodę?
Naszym wspólnym obowiązkiem wobec młodych ludzi i wobec środowiska jest zwrócenie uwagi na ogromny problem, jaki pojawił się na naszej planecie. Stoimy w obliczu masowego wymierania zwierząt i roślin, których rocznie wymiera od 5 do 500 tysięcy gatunków. Jako ludzie mamy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, dokonujemy wyborów, a tym samym rozstrzygamy o własnym losie. Dzięki realizacji konkursu chcemy rozpropagować konieczność obudzenia się z letargu przyzwyczajeń, konieczność obudzenia – naszych i młodych ludzi – umysłów kierując je ku urokom i cudownościom świata, który rozpościera się przed naszymi oczyma. Ocalmy życie!!!
Konkurs odbędzie się w formie on – line ze względu na ciągle niepewną sytuację epidemiologiczną.
Rozstrzygniecie Konkursu 17 maja 2021 r. Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem.
Do pobrania:
Konkurs Plastyczny ,, Kreator Mody”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji Konkursu ,, Kreator Mody” organizowanym przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie. Motywem przewodnim tegorocznej edycji był ,, Cygański Tabor”.
W konkursie wzięło udział ponad stu uczniów szkół podstawowych, którzy wykonali projekty ubiorów. Komisja konkursowa nagrodziła prace dwóch uczennic.
II miejsce w kategorii kl. IV – VIII zajęła Dominika Siudyła – uczennica kl. VII
Wyróżnienie otrzymała Julia Opalińska – uczennica kl. V
Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.
Dorota Ladzińska
Szanowni Państwo!
Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek do 18 kwietnia br.
Uczcijmy wspólnie pamięć Ofiar spoczywających w Katyniu poprzez zapalenie Światła Pamięci.
Aplikacja „Zapal światło pamięci” pozwala oddać hołd i zapalić symboliczny znicz 4415 Ofiarom Zbrodni Katyńskiej. W ten sposób oddajemy cześć poległym, ale także – poprzez krótki biogram – poznajemy historię wybranej osoby.
Materiał pochodzi ze strony https://katynpromemoria.pl/
Powered by aSc EduPage