• Aktualności

            • Konkurs Biblijny😇

            • W dniu 5 marca br. w naszej szkole odbył się dekanalny etap Konkursu Biblijnego dla uczniów szkół podstawowych, który po raz kolejny organizuje Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitarnej w Przemyślu.  W tym roku przebiega on pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W konkursie uczestniczyło 18 uczniów klas V – VIII ze szkół Dekanatu Jaćmierz - w tym 3 reprezentantów naszej szkoły: Marcel Borkowski, Szymon Rampalski i Hubert Wojtuń, który – jak się później okazało – „otarł się o podium.” Po niełatwych zmaganiach uczestników z zagadnieniami dotyczącymi przypowieści  biblijnych komisja konkursowa wyłoniła  troje najlepszych, którzy już za kilka tygodni wezmą udział w finale diecezjalnym w Przemyślu.  Podczas ogłaszania wyników każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i stosowny upominek, a najlepsi – egzemplarze Pisma Świętego.

            • Pasowanie na czytelnika🧑‍🏫👀

            • Literki już wszystkie znamy, więc książki chętnie czytamy!

              Pasowanie na czytelnika to ważna dla pierwszoklasistów uroczystość. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące w bibliotece, wyłuchali próśb książek i obiecali, że będą dbać i szanować wszystkie książki. Natępnie wszyscy zostali pasowani na czytelników naszej szkolnej biblioteki.

              Teraz mogą czuć się prawdziwymi czytelnikami i zanurzyć się w świecie wyobraźni i książek. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali drobne upominki oraz Wyprawki Czytelnicze, które zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Jej strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych.

              Wszystkim pierwszakom życzę wielu niezapomnianych chwil z książką, a Rodziców zapraszamy do wspólnego czytania z dzieckiem i współpracy w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych swoich pociech. Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

              K. Kruczek

            • „Śladami Patrona”🥰

            • Relacja z obchodów Dnia Patrona.

              W scenariuszu wymyślono, że w tym roku do naszej szkoły przyjechała telewizja. Profesjonalni dziennikarze zbierali materiał do reportażu. Wypytywali napotkanych uczniów o różne informacje związane ze szkołą, ocenami, panującą tu atmosferą. Wyrywkowo zapytani młodzi ludzie nie wypadali zbyt dobrze. Byli niedouczeni, leniwi, brakowało im kultury osobistej. Z ich opowieści wynikało, że byle pretekst wystarczał, by nie szli na lekcje.

              W budynku szkoły właśnie trwała akademia z okazji Dnia Patrona. Piosenki, wiersze, występy mażoretek przeplatały się z opowieścią pani dyrektor, która odpowiadała na pytania reporterów dotyczące życiorysu patrona.

              Czasami dobry przykład wystarczy, by młody człowiek zrozumiał, że źle postępował. Konkretne przykłady z życia Bronisława Prugara w taki sposób przemówiły do rozumu niezbyt ambitnym uczniom, że postanowili się zmienić. Widzowie oglądali ich przemianę i z niedowierzaniem słuchali przeprosin. W uszach do teraz słychać słowa: "nauką, pracą, dobrym przykładem pójdziemy wszyscy patrona śladem". Reporterzy i nauczyciele mają nadzieję, że tak będzie.

              Program artystyczny przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli:

              E. Płonki oraz B. Malinowskiego.

              Ostatnim punktem uroczystości było ogłoszenie wyników konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Patrona.

              W konkursie :

              Plastycznym – wykonaj karykaturę Patrona Szkoły Podstawowej w Trześniowie

              Zwyciężyły: Julia Opalińska i Estera Prugar

              Drugie miejsce zajęła: Natalia Surmacz

              Wyróżniono prace: Leny Jurasz, Mai Tabisz, Leny Filak

              Za udział nagrodzono: Nikolę Rygiel, Maję Ciżmar, Łukasza Kaczora, Mariusza Gazdę, Piotra Przybyłę i Bartosza Kaczora.

              Plastycznym – wykonaj kartkę imieninową dla Patrona

              Zwyciężył: Jeremiasz Łącki

              Drugie miejsce zajął: Jakub Kaczor

              Trzecie: Nikodem Bania

              Wyróżniono prace: Marceliny Najdeckiej, Oliwii Tabisz i Antoniego Adamczaka.

              Za udział nagrodzono: Emilię Wais, Maję Pelc, Antoninę Rymar, Patrycję Giermańską, Franciszka Wójcika, Agatę Rymar, Lenę Panaś.

               

              Literackim pt. „Bronisław Prugar w naszej szkole” – opowiadanie fantastyczno – naukowe.

              Wyróżniono opowiadanie: Patryka Smolenia

              Za udział nagrodzono: Małgorzatę Pilszak, Nikolę Filak i Alicję Kołodziejczyk.

              Publiczność przyznała swoją nagrodę Zuzannie Wilusz za piękne wykonanie utworu ”Matko tyś płakała”. Tuż za nią znalazły się: Kaja Kołodziejczyk i Kamila Stach.

              Nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie zakupiono dzięki wsparciu: Gminnej Komisji ds. Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Gminie Haczów i Rady Rodziców naszej szkoły, za co składamy serdeczne podziękowanie.

              Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

              Elżbieta Płonka

               

               

               

            • Młodzież Zapobiega Pożarom 2024🔥

            • 28 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyły się środowiskowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Wzięło w nich udział pięcioro uczniów z klas V-VIII. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali druhowie OSP Trześniów: Bartosz Wermiński i Krystian Opaliński. Naszą szkołę na kolejnym etapie reprezentować będą uczniowie kl. VIII:  Estera Prugar i Marcin Ryba.

              Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie gminnym, którego gospodarzem w tym roku będzie OSP Wzdów i tamtejsza szkoła.

            • Jak wspierać wiarę w siebie u dziecka? - porady szkolnego psychologa.🥰

            • Każdy rodzic chce, aby jego dziecko było odważne, towarzyskie i dobrze radziło sobie w kontaktach z rówieśnikami i dorosłymi. Jednak, aby tak było wymaga to wysiłku nie tylko od dzieci, ale i od nas - rodziców. Jak wspierać nasze dzieci w budowaniu wiary w siebie? Poniżej kilka wskazówek:

              • Zachęcaj dziecko do robienia nowych rzeczy - z każdą nową umiejętnością, której dziecko się nauczy, z każdą nową sytuacją w której sobie poradzi wiara dziecka we własne siły i możliwości będzie coraz większa.
              • Stawiaj cele możliwe do osiągnięcia - ważne, aby wyznaczone dziecku cele były możliwe do zrealizowania, aby dziecko było w stanie je wykonać. Istotne jest, aby osiągnięcie celu wymagało od dziecka choć odrobiny wysiłku, pracy i zaangażowania.
              • Chwal dziecko - nie tylko za sukcesy, które odniosło, ale również za każdy wysiłek, jaki włożyło w wykonanie danej czynności czy zadania (nawet jeśli w efekcie zadanie nie zakończyło się pomyślnie). Chwalmy dziecko za każdą próbę i chęć podjęcia wyzwania.
              • Zachęcaj do podejmowania wysiłków i ponawiania prób mimo porażek - warto pokazać dziecku, że wytrwałość i upór w dążeniu do celu często się opłaca. Ważne, aby dziecko miało świadomość, że każdy czasem doświadcza porażki, że niepowodzenia są częścią życia każdego z nas. Wspierajmy dziecko w tym, aby nie zrażało się niepowodzeniami.
              • Nie wyręczaj dziecka - zaufaj w to, że dziecko potrafi poradzić sobie samo z różnymi codziennymi czynnościami. Nawet jeśli łóżko nie będzie idealnie zaścielone, a kurtka idealnie zasunięta to dziecko robiąc te rzeczy samodzielnie wzmacnia się w przekonaniu, że potrafi dzięki czemu buduje się jego wiara we własne siły.
              • Pozwalaj sobie pomagać - jeśli pozwolimy dziecku na pomoc w codziennych obowiązkach (np. Wspólne gotowanie, samodzielne zrobienie zakupów), dziecko poczuje się potrzebne, docenione i zauważone, a dodatkowo wzmocni swoje poczucie sprawczości.

              Zamiast:

              „Znów Ci się nie udało”

              „Masz słomiany zapał”

              „Lepiej tego nie rób, nie poradzisz sobie”

              Powiedz:

              „Spróbuj jeszcze raz”

              „Następnym razem na pewno się uda”

              „To było trudne zadanie, świetnie, że spróbowałaś go rozwiązać”

              „Zróbmy to razem”

              „Dasz radę”

               

              Nie podcinajmy skrzydeł wiary w siebie naszym dzieciom. Ich poczucie wartości jest ciągle w budowie i w dużej mierze to właśnie od nas dorosłych zależy w jakim kierunku się rozwinie. Wzmacniajmy i wspierajmy swoje dzieci, bo każde z nich jest niepowtarzalne i wartościowe.

              Magdalena Zimoń

            • Dobrzy, lepsi i najlepsi znawcy j. polskiego - podsumowanie szkolnych obchodów MDJO 2024😊

            • Na ten dzień warto było czekać!
              Po trudach potyczek z różnymi aspektami polszczyzny (fleksją, ortografią, interpunkcją, frazeologią, rymotwórstwem, dykcją), podjętych przez naszych uczniów 21.02.2024 r., przyszedł czas na ich podsumowanie. Podczas uroczystego apelu, który odbył się 26.02. br., przedstawiono wyniki uzyskane przez rywalizujące ze sobą zespoły klasowe. Niektóre z przygotowanych stacji zadaniowych okazały się wyjątkowo łatwe zarówno dla młodszych, jak i dla starszych uczniów. Do ostatecznego wyłonienia mistrzów przyczyniły się dopiero wyniki uzyskane po korekcie błędów językowych w piosence kabaretu SMILE, błędów interpunkcyjnych we fr. "Ptasich plotek" J. Brzechwy oraz podczas głośnej prezentacji wylosowanych "łamaczy językowych".
              Sumy punktów uzyskanych w ramach klasowej współpracy grupowej pozwoliły wyłonić:

              - Mistrzów Języka Polskiego - uczniów kl. 7 (Malwinę Szurlej, Kamila Majchrowicza i Kamila Siudyłę)

              - Wicemistrzów Języka Polskiego - uczniów kl. 8 (Karolinę Borkowską, Maję Gruszkę, Julię Opalińską)

              - Przyjaciół Języka Polskiego - uczniów kl. 6 (Magdalenę Stączek, Maję Tabisz, Filipa Rygla), klasy 4 (Zuzannę Prajsnar, Nikolę Rygiel, Franciszka Tomaszewskiego) i klasy 5 (Kacpra Niezgodzkiego, Arkadiusza Czyża i Huberta Wojtunia)

              Zwycięzcy otrzymali certyfikat uprawniający do niepytania całej klasy w wybrany dzień. Wicemistrzowie zaś certyfikat uprawniający do niepytania całej klasy na jednej wybranej lekcji.

              Dodatkowo indywidualny certyfikat Mistrza Potyczek z Polszczyzną przyznano Mai Tabisz za zwycięstwo w grze językowej Kahoot opracowanej przez Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego i Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

               

              Apel uświetnił genialny występ ósmoklasistów pod kierunkiem wychowawcy - Anny Wermińskiej-Smoleń. Uczniowie zaprezentowali swe aktorskie walory, wykonując popisowo utwór "Ptasie radio" Juliana Tuwima.

              Dziękujemy wszystkim, którzy odważnie podjęli wyzwanie językowe i stanęli w szranki z zawiłościami naszej pięknej, choć niełatwej, polskiej mowy.
               

                                    Szkolne koordynatorki MDJO 2024: M. Knurek i A. Wermińska-Smoleń

               


               

               

            • WALENTYNKI💖

            • 14 lutego przypadają WALENTYNKI. To święto zakochanych i wszystkich tych, którzy chcą okazać sobie miłość i uwagę. Warto w tym szczególnym czasie pamiętać o swoich najbliższych. Samorząd Uczniowski przygotował na tę okoliczność dekorację szkolną oraz pocztę walentynkową, dzięki której wszyscy uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii. Rodzice uczniów z najmłodszych klas zadbali również o drobne walentynkowe upominki. Czerwień była dzisiaj widoczna w całej szkole, a każdy uczeń, który założył czerwony element ubioru lub posiadał czerwone serduszko był chroniony przed odpytywaniem.

              Wszystkim życzymy jak najwięcej miłości, przyjaźni i serdeczności w życiu.💖

              Samorząd Uczniowski

            • Już wkrótce...😃

            • Zapraszamy trzyosobowe zespoły z klas 4-8 do wzięcia udziału w grywalizacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21. lutego.
              Na uczestników czekają stacje zadaniowe sprawdzające różne umiejętności językowe, np. ortograficzne, interpunkcyjne, frazeologiczne czy poprawnościowe.
              Będzie ciekawie, zabawnie i bezstresowo, bo zadania wykonywane będą w zespołach klasowych, a nie indywidualnie.

              Przewidziane nagrody są równie atrakcyjne:)

              Na zgłoszenia reprezentantów klas czekamy do najbliższego piątku - 16.02.2024 r.

              Po szczegóły odsyłamy do organizatorów MDJO - nauczycieli j. polskiego.

               

            • KONKURSY!!!

            • OGŁOSZENIE

               

              W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona zapraszamy
              uczniów Szkoły Podstawowej w Trześniowie

               

              z klas 4, 5, 6, 7 i 8  do udziału w konkursie:

               Plastycznym – wykonaj karykaturę Patrona Szkoły Podstawowej w Trześniowie

              Technika dowolna. Cenimy samodzielność i staranność wykonania.

               

              uczniów klasy: 1, 2, i 3 Szkoły Podstawowej w Trześniowie

              do udziału w konkursie

              Plastycznym – wykonaj kartkę imieninową dla Patrona

              Technika dowolna. Mile widziany staranny, własnoręcznie wykonany wpis życzeń. Liczymy na samodzielność i pomysłowość.

               

               wszystkich uczniów lubiących pisać do udziału w konkursie

              literackim pt. „Bronisław Prugar w naszej szkole” – opowiadanie fantastyczno – naukowe.

               

              Zgłoszenia: do wychowawców lub E. Płonki

              Termin składania prac: 19.02.2024 (poniedziałek). 

            • Rekrutacja 2024/2025😍

            • Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji do Szkoły Podstawowej w Trześniowie na rok szkolny 2024/2025. Regulamin ten zamieszczony jest w zakładce "Rekrutacja". W załącznikach dostępne są też do pobrania wymagane dokumenty. Wypełnione druki należy złożyć  u dyrektora szkoły do 26 lutego 2024 r.

              Joanna Kaczor

            • Z całego serca dziękujemy💖💖💖

            • Społeczność Szkoły Podstawowej w Trześniowie po raz drugi połączyła siły z DH "Płomyki" Haczów i grała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy🤗🤗🤗. Dzięki temu przedsięwzięciu udało nam się zebrać 4 033,00 zł.👏👏👏Z całego serca dziękujemy wszystkim Darczyńcom – mieszkańcom Trześniowa, Bukowa i Bzianki, którzy okazali tak wielkie serca i wsparli tegoroczną zbiórkę na zakup sprzętu, który będzie pomagał nie tylko dziecięcym oddziałom pulmonologicznym, ale także oddziałom dla dorosłych👍👍. Dziękujemy również wszystkim Dobrym Aniołom, które służyły nam pomocą podczas przygotowań oraz samej zbiórki😇😇😇Szczególnie dziękujemy: DH „Płomyki” z Panią Lucyną Węgrzyn na czele oraz dzieciom, rodzicom i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Trześniowie🥰🥰🥰Kłaniamy się nisko wszystkim, życząc uśmiechu na co dzień, pogody ducha i  przede wszystkim zdrowia!😘😘😘

              Joanna Kaczor

            • I znów diabeł czmychnął przez dziurkę od klucza… - podsumowanie projektu edukacyjnego w kl. 5

            •    To niecodzienne wydarzenie miało miejsce tuż przed feriami, podczas premiery przedstawienia ”Pani Twardowska”. Tym samym zwieńczone zostały semestralne działania zmierzające do wystawienia ballady A. Mickiewicza w nieco zmodyfikowanej wersji opartej na scenariuszu A. Jurasz.

                 Widowisko sceniczne kryło pod warstwą humoru i grozy myśl o nieuchronności losu – przemijaniu, starości i śmierci. Bohater ballady – pan Twardowski - za cenę zdrowia, urody, młodości i nieskończenie długiego życia wpadł na pomysł podpisania cyrografu z diabłem. Zaprzedał mu duszę, by oddalić od siebie nieuchronny moment śmierci. Co z tego wynikło?
              Odpowiedź na to pytanie uzyskali zaproszeni na widownię goście: pani dyrektor Joanna Kaczor, wychowawca klasy – pani Beata Rymarowicz, uczniowie kl. 4 oraz fotoreporterzy
              😊
                   Z opinii uczestników projektu – piątoklasistów wynika, że praca metodą projektu, choć związana z pewną dawką stresu, niesie ze sobą wiele korzyści. Na pytanie, co im dało takie działanie, odpowiadali:

              - „radość ze współpracy w grupie”
              - „większą motywację do podejmowania kolejnych wyzwań”

              - „możliwość pokonywania własnych słabości”

              - „pobudzenie wyobraźni i rozwijanie kreatywności”

              - „inspirację dla młodych koleżanek i kolegów”

              - „świadomość, że nie wolno się poddawać i że zawsze trzeba dążyć do realizacji wyznaczonego celu”

              - „możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentów”

                 Wnioski nasuwały się zatem następujące:
              - „warto było zaangażować się w to przedsięwzięcie, gdyż będzie to pamiątka na całe życie”

              - „warto dać z siebie wszystko, bo efekty będą zadziwiające”

              - „powtórzenie tego przedstawienia byłoby mądrym czynem, gdyż już prawie w ogóle nie boję się występować”.
              - „będzie się można pochwalić swoim dzieciom
              😊

                Dziękuję serdecznie całej klasie piątej za wspaniałe zaangażowanie się w realizację tego projektu. Jestem z Was niezmiernie dumna!

                                                                                     Małgorzata Knurek

            • #LaboratoriaPrzyszłości💻

            • Korzystając z urządzeń dostarczonych w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości, uczniowie klasy piątej poznali krajobrazy rejonu Morza Śródziemnego i Morza Czarnego. Wirtualna wycieczka pozwoliła im zobaczyć charakterystyczne dla omawianego regionu rośliny, zwierzęta oraz typy wybrzeży. 

              #LaboratoriaPrzyszlosci

            • Bal Karnawałowy🎭

            • W dniu 24 stycznia odbył się w naszej szkole coroczny Bal Karnawałowy. Samorząd Uczniowski i inni chętni uczniowie przygotowali dekoracje, muzyczne atrakcje, słodkości i różne konkursy. Wszyscy chętni uczniowie świetnie się bawili uczestnicząc w tańcach i zabawach. Starsze koleżanki i koledzy zadbali aby klasy młodsze mogły bawić się przy różnych układach muzycznych będąc dla nich prawdziwymi wodzirejami zabawy. Wśród klas I-V wybrano króla lub królową wylosowanego wcześniej przez klasę koloru. Nie zabrakło śmiałków do udziału w różnych innych konkurencjach i grach.

              Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie uczniom ich przysmaku czyli …pizzy, a wszystkim innym uczestnikom zabawy za mile spędzony czas.

              Samorząd Uczniowski

            • Niecodzienni goście w naszej szkole😍

            • Zimowe ferie tuż, tuż - więc do naszej szkoły zawitali niecodzienni goście: Pani policjantka Agnieszka Drozd z misiem Popo 🐻. Ależ zrobili nam niespodziankę! Pani policjantka przypomniała wszystkim o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas ferii oraz zachęcała do udziału w konkursie pt. "Śnieżny Dekalog". Miś Popo dzielnie Jej towarzyszył. Na koniec każdy mógł sobie zrobić pamiatkową fotkę z tą "żywą maskotką". Zresztą zobaczcie sami...