Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Trześniowie serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na zebranie związane z organizacją roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 20.09.2019 r. o godz. 17.00.
Informacja dla rodziców
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trześniowie informuje, że szkoła zapewnia profilaktyczną opiekę zdrowotną i stomatologiczną uczniom do ukończenia szkoły na poniższych zasadach:
- Profilaktyczną opiekę zdrowotną sprawuje higienistka szkolna p. Katarzyna Mrozek
- Gabinet higienistki mieści się w budynku Ośrodka Zdrowia w Trześniowie.
- Pielęgniarka pracuje w godzinach 7:30 – 18:00
- Świadczenia ogólnostomatologiczne realizuje dr Małgorzata Jachimowska w gabinecie stomatologicznym w Ośrodku Zdrowia w Trześniowie.
- W przypadku gdybyście Państwo nie życzyli sobie objęcia dziecka opieką zdrowotną i stomatologiczną proszę o złożenie „sprzeciwu” od świadczenia usług medycznych, odpowiednio do świadczeniobiorców realizujących opiekę.
- Na każde wykonywane świadczenie ogólnostomatologiczne dziecko zgłasza się z pisemnym wyrażeniem zgody przez rodziców.
Joanna Kaczor
"Bezpieczna droga do szkoły" - spotkanie z policjantem
10 września uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Haczowie - st. sierż. Przemysławem Gonetem. Głównym celem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Pan policjant omówił z dziećmi zasady związane z przechodzeniem przez jezdnię i bezpieczeństwem przy drodze. Uświadomił im, jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Pan policjant zachęcał dzieci do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Zwrócił się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Spotkanie z policjantem to kolejny element profilaktyki, aby rozpoczynający się rok szkolny upływał zdrowo i bezpiecznie.
M. Kruczek
Rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty!
W dniu dzisiejszym - nieco nietypowo, ponieważ 2 września a nie pierwszego rozpoczęliśmy kolejny rok pracy, nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, podejmowania nowych wyzwań i poszukiwania dalszej drogi rozwoju.
Po przywitaniu wszystkich zebranych nawiązano do przypadającej w tym roku 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, która przerwała marsz do szkoły wielu milionom dzieci, w tym także mieszkającym w Trześniowie.
Zaproszenie na tegoroczną inaugurację roku szkolnego przyjęły Pani Maria Prorok oraz Pani Balbina Kaczor, które są przedstawicielkami wojennego pokolenia naszej miejscowości. W dniu dzisiejszym Panie te przekroczyły próg naszej szkoły i w ten symboliczny sposób dokończyły przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację. Obecność świadków tamtych tragicznych wydarzeń jest dowodem na to, że historia właśnie zatoczyła koło. Uczniom uzmysłowiła natomiast jak wielką wartością jest życie w wolnym i bezpiecznym kraju.
Szczególnie ciepło powitano na dzisiejszej inauguracji pierwszoklasistów, którzy po pięknym występie uczniów klas II i III złożyli ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Tym samym nasza szkolna społeczność powiększyła się o 12 osób. Od jutra rozpoczną oni niezwykłą podróż po krainie wiedzy.
Życzę wszystkim uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny samych sukcesów w nauce, rodzicom jak najwięcej radości ze swoich pociech, natomiast nauczycielom satysfakcji z pracy zawodowej.
Joanna Kaczor
Inauguracja roku szkolnego 2019/2020
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Trześniowie serdecznie zapraszają Uczniów i Rodziców na inaugurację nowego roku szkolnego, która odbędzie się
w poniedziałek 2 września 2019 r.
W programie uroczystości:
- godz. 745 Zbiórka pod Szkołą Podstawową w Trześniowie
- godz. 800 Msza Św. w Kościele Parafialnym w Trześniowie,
- pasowanie uczniów klasy pierwszej na sali gimnastycznej w budynku szkoły,
- klasowe spotkania z wychowawcami.Przypominamy o obowiązującym na uroczystości stroju galowym.
Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2019/2020
Wiedza, umiejętności, łut szczęścia i … sukces w garści.
Drodzy Uczniowie Szkoły Podstawowej.
Jeśli chcecie dobrze przygotować się do konkursów przedmiotowych, to już dziś sprawdźcie wymagania zamieszczone na stronie kuratorium oświaty a także archiwalne arkusze wraz z kluczami odpowiedzi. Etapy szkolne rozpoczynają się już w październiku, więc warto zaplanować pracę tak, by pogodzić bieżącą naukę z dodatkowymi obowiązkami.
Szkolna akcja "Narodowe Czytanie"
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie
- zaproszenie do wzięcia udziału w akcjiJak co roku nasza szkoła włączy się we wrześniu w ogólnopolski projekt czytelniczy polegający na lekturze wybranych przez Parę Prezydencką tekstów. Na bieżący rok zaplanowano zapoznanie się z ośmioma polskimi nowelami:
- Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
- Dym – Maria Konopnicka
- Katarynka – Bolesław Prus
- Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
- Orka – Władysław Stanisław Reymont
- Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
- Sachem – Henryk Sienkiewicz
- Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów klas I-VIII, wychowawców, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli władz lokalnych, instytucji oraz mieszkańców wsi do wzięcia udziału w jednej z form: czytelniczej, ortograficznej, plastycznej, zaplanowanych w naszej szkole na piątek 13 września 2019 r. o godz. 16.30 na holu górnym przy pokoju nauczycielskim.
W programie tegorocznej szkolnej akcji zaplanowano m. in.:
- głośną lekturę fragmentów nowel przez przybyłych gości,
- rywalizację o tytuł Mistrza Dykcji dla uczestników konkursu czytelniczego (lektura wybranych fr. nowel z listy zaproponowanej przez Parę Prezydencką) – uczniowie klas IV- VIII,
- rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Mistrza Ortografii dla uczestników konkursu ortograficznego (napisanie dyktanda, którego treść dotyczyć będzie wybranej noweli lub nowelisty) – uczniowie klas IV-VIII,
- rozstrzygnięcie konkursu o tytuł Mistrza Artystycznej Interpretacji (wykonanie pracy plastycznej w dowolnej formie nawiązującej do treści wybranej noweli) – uczniowie klas I- VIII.
Wszystkie teksty 8. edycji Narodowego Czytania dostępne są na stronie Patrona Honorowego: www.prezydent.pl , w zakładce Narodowe Czytanie lub w zasobach bibliotecznych.
Dyrektor szkoły oraz Szkolny Koordynator Akcji
Zakończenie roku szkolnego 2018/19
Wybiła ta godzina, nadszedł ten czas – czas upragnionych wakacji. Dnia 19 czerwca podsumowaliśmy rok szkolny 2018/19. Po mszy świętej uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej. Swoje przemówienie rozpoczęła pani dyrektor Joanna Kaczor, która podziękowała wszystkim za owocną, całoroczną pracę i zaangażowanie w życie szkoły. Szczególnie ciepło zwróciła się do uczniów klasy VIII i III gimnazjum. Słowami wiersza L. Staffa: „Nie wierzyłem, że przejdę ten most. I gdy stoję już na drugim brzegu, nie wierzę, że go przeszedłem” pogratulowała naszym świeżo upieczonym Absolwentom sukcesów, „przejścia na drugi brzeg…”
Pani dyrektor przekazała stypendia najzdolniejszym uczennicom w gimnazjum. Były to: Marcelina Przybyła i Julita Pełdiak ze średnimi ocen 5,72. Natomiast ks. proboszcz Witold Szmyd wręczył stypendia uczniom ze szkoły podstawowej: Patrycji Krawiec i Zuzannie Michalskiej ze średnimi ocen 5,2.
Rozstrzygnięty został również gminny konkurs na najlepszą klasę. Tegorocznym zwycięzcą została klasa VI, której przewodniczący Adam Bania odebrał symboliczny czek na kwotę 1000 zł.
W dalszej części wręczono listy gratulacyjne rodzicom uczniów klasy III gimnazjum oraz VIII, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce. Specjalne podziękowania odebrali też rodzice, którzy aktywnie włączali się w życie szkoły.
Następnie przyszedł czas na część artystyczną obfitującą w zabawne scenki z życia szkoły przeplatane tańcem i muzyką. I przyszedł czas na pożegnanie. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i pełnych ciepła uśmiechów...
Uroczystość zakończyła się złożeniem wakacyjnych życzeń przez panią dyrektor oraz rozdaniem świadectw przez wychowawców.
Do zobaczenia szkoło! We wrześniu spotkamy się tu znowu… dojrzalsi, mądrzejsi, wypoczęci i gotowi do ciężkiej pracy.
Zaś naszych wspaniałych Absolwentów żegnamy mottem, które było hasłem przewodnim dzisiejszej uroczystości: „Każdy koniec jest nowym początkiem”.
Magdalena Kruczek
KLASOWY KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ RACHUNKU” 2019
KLASOWY KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ RACHUNKU” 2019
W ostatnich dniach nauki szkolnej uczniowie klas: czwartej, piątej i szóstej Szkoły Podstawowej w Trześniowie brali udział w klasowych konkursach matematycznych: „Mistrz Rachunku”. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów danej klasy, a zwycięzcą miał być ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.
Celem konkursu było:
• rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów,
• rozwijanie umiejętności logicznego myślenia,
• rozwijanie wyobraźni przestrzennej,
• rozwijanie umiejętności szukania nietypowych i pomysłowych rozwiązań zadań.
Po rozwiązaniu przez uczniów testów dostosowanych do poziomu danej klasy wyłoniono zwycięzców, którymi zostali:
w klasie czwartej: I miejsce- Amelia Płonka
II miejsce- Nikodem Tabisz
III miejsce- Kacper Kaczor
w klasie piątej: I miejsce- Amelia Zubik
II miejsce- Klaudia Kołodziejczyk, Dominika Siudyła
III miejsce- Nikola Pelczarska
w klasie szóstej: I miejsce- Miłosz Ziemiański
II miejsce- Patrycja Krawiec
III miejsce- Zuzanna Michalska
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a reszta uczestników motywację do walki o zwycięstwo w przyszłym roku. Przecież warto się uczyć!
Agata Mika
Elżbieta Płonka
600 lat Trześniowa
„Trześniów dawniej i dziś” – montaż słowno-muzyczny przygotowany przez grupę uczniów naszej szkoły pod kierunkiem zespołu nauczycieli znakomicie wpisał się w scenariusz obchodów 600-lecia naszej miejscowości, który obchodziliśmy 16 czerwca bieżącego roku.
Zamiarem autorów przedstawienia było ukazanie przemian dziejowych, jakie nastąpiły w Trześniowie wraz z upływem czasu. Nie sposób było oczywiście ukazać wszystkich szczegółów faktograficznych, skupiono się tylko na wybranych epizodach z historii nawiązujących m. in. do dziedziców Kołłątajów i ich trosce o edukowanie dzieci czy też postaci naszego znamienitego rodaka – gen. B. Prugara-Ketlinga. Całość montażu opierała się na powszechnie znanej i lubianej koncepcji kabaretowej i przeplatana była przyśpiewkami o charakterze ludowym. Gromkie brawa, które przerywały kolejne odsłony przedstawienia, świadczyły o ich pozytywnym odbiorze przez licznie zgromadzonych widzów.
Scenariusz przedstawienia wraz ze słownikiem gwary Trześniowa powstał w ramach realizacji szkolnego projektu edukacyjnego „Jesteśmy ambasadorami naszej małej ojczyzny”.
Małgorzata Knurek
"Tak niedawno żeśmy się poznali..."
„TAK NIEDAWNO ŻEŚMY SIĘ POZNALI...”
Słowa tej piosenki cisną się na usta po szczególnej uroczystości, która miała miejsce 13 czerwca 2019 roku o godzinie 12.00. W tym dniu nastąpiło podsumowanie pierwszego etapu edukacyjnego uczniów klasy trzeciej.
Po krótkim powitaniu zebranych gości dzieci przedstawiły swoją opowieść o tym, jak wyglądała ich nauka i zabawa w szkole od pierwszej do trzeciej klasy. W słowach licznych wierszy, refleksji trzecioklasiści skierowali podziękowania do wszystkich, którzy wspomagali ich w czasie edukacji. Swój montaż słowno-muzyczny zakończyli piosenką o tematyce wakacyjnej i tańcem integracyjnym.
Prezentacja zdjęć i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców były świetną okazją do wspólnych rozmów i ciepłych wspomnień trzech lat nauki.
Beata Łotuszka
„Elektrownie jądrowe- za i przeciw”.
Dnia 11 czerwca 2019 roku uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Trześniowie w składzie: Julia Bogaczewicz, Karol Freus, Weronika Kielar, Patrycja Konieczna, Bartosz Konieczny, Dagmara Nawrocka, Paula Nowosielska, Jakub Prugar, Kamil Rymarowicz, Kacper Wojtoń, Kacper Ziemiański, w obecności kolegów z klasy szóstej dokonali prezentacji przygotowanego przez siebie projektu „Elektrownie jądrowe- za i przeciw”.
Celem projektu było:
- Rozwijanie uczniowskich zainteresowań fizyką.
- Motywowanie do pogłębiania wiedzy fizycznej.
- Zapoznanie się z problematyką źródeł energii elektrycznej
- Zrozumienie wpływu produkcji energii na środowisko i zdrowie człowieka.
- Zapoznanie się z problematyką energii jądrowej, wadami i zaletami związanymi z jej zastosowaniem.
- Podkreślenie, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i środowiska podczas wykorzystywania energii jądrowej.
- Praca metodą, która wymaga od ucznia prezentacji własnego punktu widzenia, porozumiewania się w różnych sytuacjach, przygotowywania się do publicznych wystąpień.
- Rozwijanie efektywnej pracy w grupie oraz nauka współdziałania w zespole, podejmowania indywidualnych i grupowych decyzji, rozwiązywania problemów w sposób twórczy, budowania więzi międzyludzkich.
- Nauka przedstawiania swoich myśli i poglądów w sposób uporządkowany, by zwiększyć szansę wypracowania korzystnych rozwiązań danego problemu.
Uczniowie z zaangażowaniem i wielkim przejęciem podeszli do postawionego przed nimi zadania. Solidnie przygotowali się do prezentacji zwieńczającej projekt i chociaż byli to uczniowie siódmej klasy, którzy nie mieli wcześniej doświadczenia w występach publicznych, to zaprezentowali się bardzo ładnie. Rzeczowo i konkretnie mówili o poruszanych problemach, nie zanudzali, a wręcz wzbudzali zaciekawienie wśród słuchaczy. Niektórzy z trudem opanowywali tremę. Warto wspomnieć, że uczniowie poszanowali prawa autorskie, prezentując źródła z których korzystal i przygotowując swoją prezentację. Jestem zadowolona z efektów ich pracy.
Elżbieta Płonka
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy ,, Leon”
W dniu 8 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Trześniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym ,,Leon’’, który dotyczył sprawności matematycznych. Wyniki otrzymaliśmy 18 czerwca.
W konkursie wzięło udział 3519 uczniów klas drugich z całej Polski. Miał on formę testu składającego się z pytań sprawdzających wiedzę z edukacji matematycznej. W ,,Leonie” próbowało swoich sił 5 uczniów.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Kamil Majchrowicz - 89% miejsce V - dyplom laureata
Ewa Ziemiańska -89% miejsce V - dyplom laureata
Kamil Siudyła - 89%miejsce V - dyplom laureata
Malwina Szurlej - 87%miejsce VI - dyplom laureata
Julia Kołodziejczyk - 84%miejsce VII - dyplom laureata
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w klasie III.
Dorota Ladzińska
Bezpieczne wakacje
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się wakacji w dniu 12 czerwca 2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem. W czasie prelekcji funkcjonariusz Komisariatu Policji w Haczowie, st. sierż. Przemysław Gonet omówił zasady bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku. Pan policjant przypomniał uczniom o różnych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie wakacji. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas kąpieli w wodzie.
Prosił również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach publicznych po zmroku i przekonywał uczniów, że noszenie odblasków wpływa na poprawę bezpieczeństwa.
Zachęcamy wszystkich naszych czytelników do zapoznania się z poradnikami dotyczącymi zasad bezpiecznego wypoczynku.
Wszystkim uczniom życzymy już dzisiaj udanych i bezpiecznych wakacji.
Joanna Kaczor
Wycieczka do Nowosielec
12 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II i III byli na wycieczce w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach. Wycieczka ta była podsumowaniem projektu ,,Razem odkryjmy świat programowania”, w którym uczniowie brali udział. Najpierw zwiedzili halę nowoczesnych maszyn, a później brali udział w zajęciach z programowania w środowisku scratch. Zadaniem uczniów było zaprogramowanie robota, który miał wykonać pewne czynności, ( poruszanie się, obroty, dojście do krawędzi, wydawanie dźwięku). Po dwugodzinnym pobycie w Nowosielcach dzieci wróciły do szkoły. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy dyplom. Zajęcia wyjazdowe na pewno uatrakcyjniły uczniom udział w projekcie. Być może w przyszłości niektórzy z nich będą rozwijać zdobyte umiejętności w tematyce programowania.
Dorota Ladzińska, Beata Łotuszka
,,Alkohol – droga donikąd” - konkurs wiedzy.
10 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Trześniowie odbył się konkurs wiedzy pod hasłem: ,, Alkohol – droga donikąd”. Brali w nim udział uczniowie klasy II i III. Ich zadaniem było rozwiązanie quizu składającego się z 35 pytań, rozwiązanie krzyżówki i uzupełnienie diagramu.
Zadania nie były łatwe, ale uczniowie wykazali się naprawdę dużą wiedzą na temat złego wpływu alkoholu na nasze zdrowie i życie , a także na temat zdrowego odżywiania. Po podliczeniu punktacji okazało się, że
I miejsce uzyskała uczennica klasy III – Julia Opalińska
II miejsce uczennica klasy III – Karolina Borkowska
III miejsce uczeń klasy II – Kamil Siudyła
IV miejsce uczennica klasy II – Malwina Szurlej
V miejsce uczennica klasy III – Zuzanna Madej
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 11. 06. Pani dyrektor Joanna Kaczor podziękowała wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszyscy otrzymali słodkości.Dorota Ladzińska,
Beata Łotuszka
XVI Prezentacje Taneczne im. prof. Waleriana Pańki w Brzozowie
7 czerwca 2019 r. w Brzozowskim Domu Kultury odbyły się XVI Prezentacje Taneczne im. prof. Waleriana Pańki. Zostały zorganizowane przez Szkołę Podstawową w Turzym Polu pod honorowym patronatem Szymona Stapińskiego – Burmistrza Brzozowa oraz Krzysztofa Kwiatkowskiego – Prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Uroczystość ta jest przypomnieniem i wyrazem czci dla pochodzącego z naszych stron profesora Pańki. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Arkadia (uczniowie klasy III SP) oraz Roztańczone Cebulki (uczniowie klasy III gimnazjum) wraz z opiekunkami: p. B. Łotuszką i p. M. Kruczek. Uczniowie zatańczyli taniec hiszpański oraz taniec żydowski. Oba zespoły zaprezentowały się bardzo pięknie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy prezentacji (dwieście piętnaście tancerzy) otrzymali z rąk organizatorów oraz zaproszonych gości pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Organizatorom imprezy z Panią dyrektor Zespołu Szkół w Turzym Polu – Zuzanną Konieczną na czele – składamy podziękowania za zaproszenie do udziału w przeglądzie tanecznym oraz gratulujemy pięknej oprawy tego niezwykłego wydarzenia.
Magdalena Kruczek
Sukcesy językowe
W dniu 06.06.2019 r. uczennice naszej szkoły: M. Przybyła, K. Lubas, B. Filak wzięły udział w gminnym konkursie „Masters of English Idioms and Proverbs”, organizowanym przez Szkołę Podstawową we Wzdowie. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą angielskich przysłów i idiomów. Gratulujemy uczennicom z kl. III gimnazjum, które zdobyły najwyższe lokaty: Klaudia Lubas – I miejsce, Marcelina Przybyła – II miejsce. Zwyciężczynie otrzymały cenne nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy voucher do kina oraz dyplomy.
Dziękujemy koordynatorowi i organizatorowi konkursu p. Lidii Gorczycy za zaproszenie na konkurs.
Beata Rymarowicz
IV gminny Turniej Sportowy w ,,Dwa ognie”
Dnia 3 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Trześniowie odbył się Gminny Turniej Sportowy w ,,Dwa ognie” dla uczniów klas II i III edukacji wczesnoszkolnej. W rywalizacji wzięły udział 3 drużyny. Rozegrano 3 mecze, zmierzył się każdy z każdym.
W rezultacie I miejsce zajęła drużyna gospodarzy w skład której wchodzili uczniowie: Julia Opalińska, Karolina Borkowska, Dawid Kuźmiak, Szymon Kaczor, Jakub Ryba i Kacper Pelczarski.
II miejsce wywalczyła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jasionowie
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Jabłonicy Polskiej.
Pani dyrektor szkoły Joanna Kaczor wręczyła kapitanom każdej drużyny puchary i dyplomy , a wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale. Zarówno zawodnicy, jak i głośno dopingujący kibice otrzymali słodką niespodziankę.
Dorota Ladzińska
Beata Łotuszka
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie